За підсумками другого кварталу 2023 року в небанківському фінансовому секторі найбільше зростання активів продемонстрували ломбарди – плюс 264 млн грн. Про це йдеться у звіті Нацбанку щодо результатів діяльності небанківського сектору.
Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.
Ключові факти
- Ломбарди продемонстрували зростання на 6,3%, попри зменшення кількості гравців ринку – зі 171 до 164. Загальний обсяг активів цього сегмента – 4,5 млрд грн.
- Натомість фінансові компанії зменшили як свою кількість на ринку – 629 проти 689 кварталом раніше, так і обсяг активів – мінус 22,6 млрд грн (259,34 млрд проти 236,74 млрд), або мінус 8,7%.
- Відновлення обсягів наданих фінансових послуг призупинилося: цього кварталу основні фінпослуги, крім фінансового лізингу, скоротилися, йдеться у звіті НБУ. Зокрема, сповільнилося кредитування населення фінкомпаніями, хоч у попередні три квартали була стійка тенденція до зростання.
- Також в НБУ нагадали, що із серпня регулятор поновлює виїзні перевірки надавачів небанківських фінансових послуг у сфері фінмоніторингу, санкційного законодавства та валютного нагляду.
- Вдруге поспіль збільшився обсяг активів страховиків життя – на 4%. Активи ризикових страховиків незначно зменшилися через вихід з ринку семи установ. Обсяги премій і виплат зі страхування життя протягом кварталу майже не змінилися. Однак порівняно з другим кварталом 2022 року зміни значні: премії були вищими на 18%, а виплати – на 56%.
- Кредитні спілки наростили активи вперше за два роки. Попри повільне зростання, на кінець кварталу активи сягнули лише 60% довоєнного рівня.
- Загальна частка небанківського фінансового сектору за підсумками другого кварталу в активах усього фінсектору України зменшилась на 1,2% і становила 10,9%. Банківський сектор тут домінує – 2,56 трлн грн.