Фондові індекси США й акції американських компаній стрімко падають у четвер, 3 квітня, після оголошення президентом США Дональдом Трампом торгових мит, пише Trading Economics.
Отримуйте інсайти, що дають перевагу: підпишіться на Forbes Digital та завжди будьте на крок попереду у світі бізнесу.
Від 49 грн на місяць!
Деталі
- Індекс S&P 500 знизився на 3,2%, Nasdaq і Dow Jones втратили понад 4%.
- Найбільше постраждали сектори споживчих товарів, технологій та енергетики. Компанії, що мають виробничі звʼязки з Вʼєтнамом, впали більш ніж на 12%. Target, Dollar Tree, Nike, ритейлери, чиї магазини заповнені товарами, виробленими за межами США, впали більш ніж на 10%.
- Акції нафтогазових Chevron та Exxon Mobil впали на 5,5% і 4,12% відповідно, нафтосервісна Schlumberger втратила 6,6%.
- Компанії з глобальними ланцюгами поставок, залежні від імпорту, зазнали значних втрат: акції Apple (-7,8%), Microsoft (-2,7%), Nvidia (-5,4%), Amazon (-6,7%), Meta (-6,6%), Alphabet (-3,6%) і Tesla (-3,5%).
- Падіння охопило весь ринок: на Нью-Йоркській фондовій біржі кількість акцій, що дешевшають, перевищила кількість тих, що зростають, у шість разів, зазначило CNBC.
Популярне Категорія Гроші Дата Вчора «Поради» із заощаджень. Де тримають гроші Шмигаль, Пишний, Єрмак, Гетманцев та інші топпосадовці економічного блоку? Розбір декларацій від Forbes Ukraine
Контекст
Президент США Дональд Трамп оголосив про введення нових мит на імпорт товарів до країни. 2 квітня під час виступу в Рожевому саду Білого дому він показав таблицю, де перераховано 74 країни, включно з ЄС, із зазначенням розмірів тарифів. Нові ставки набудуть чинності 5 і 9 квітня.
За його словами, імпорт із Китаю обкладатиметься митом у 34%, із ЄС – 20%, із Великої Британії та України – по 10%. Найвищі тарифи встановлено для Камбоджі (49%), В’єтнаму (46%) і Шрі-Ланки (44%).
Фінансові ринки вже відчули наслідки торговельної напруги: акції впали, а облігації та долар зросли в ціні. ЄС і Китай пообіцяли відповісти на мита США, тоді як Велика Британія сподівається на вигідну торговельну угоду з Вашингтоном. Детальніше – за посиланням.