Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) України в іноземній валюті з «CС» до «C» після того, як Україна домовилась з кредиторами про реструктуризацію боргу на $23 млрд, йдеться у офіційному повідомленні.
Ключові факти
- Зниження рейтингу України відображає думку Fitch про те, що угода, досягнута 22 липня між урядом і деякими власниками єврооблігацій про умови реструктуризації свідчить про початок процесу, схожого на дефолт.
- Fitch вважає, угода із зовнішніми комерційними кредиторами є обміном проблемними боргами (DDE) відповідно до критеріїв суверенного рейтингу, оскільки вона передбачає суттєве скорочення термінів, включаючи скорочення основної суми та відсотків, а також продовження термінів погашення.
- Також згадується рішення Верховної Ради від 18 липня дозволити уряду тимчасово призупинити виплати за державним та гарантованим державою зовнішнім комерційним боргом.
- Fitch очікує, що держава не обслуговуватиме свій зовнішній комерційний борг, включаючи купон єврооблігацій 2026 року, який має бути виплачений 1 серпня, доки не буде завершено угоду про реструктуризацію з власниками облігацій.
Контекст
22 липня Україна досягла принципових домовленостей з Комітетом власників єврооблігацій. Після завершення реструктуризації строк погашення єврооблігацій буде продовжено: перше погашення на суму $1,172 млрд відбудеться у 2029 році. Для порівняння, без реструктуризації, основна сума боргу в розмірі $9,381 млрд (без урахування капіталізованих відсотків) підлягала б виплаті в період з 2024 по 2029 рік.
Реструктуризація зовнішніх зобовязань має зекономити $11,4 млрд у найближчі три роки. Які її умови та хто залишився у виграші – у матеріалі Forbes Ukraine.