Найбільший приватний енергохолдинг країни ДТЕК Ріната Ахметова планує на 2027 рік старт будівництва Полтавської вітроелектростанції потужністю 650 МВт, повідомила пресслужба компанії у Facebook.
Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.
Ключові факти
- ДТЕК ВДЕ 21 червня отримала технічні умови на підключення до енергосистеми України Полтавської вітроелектростанції.
- Компанія веде переговори з власниками землі на необхідній для будівництва території для подальшого розміщення там п’яти підстанцій 330 кВ та вітротурбін.
- Найпотужніша ВЕС в Україні – Ботіївська (200 МВт), яка розташована на окупованій з 2022-го Росією території Запорізької області. Станція також належить ДТЕК.
- Серед переваг вітроенергетики: швидкість будівництва, розосередженість турбін та пік генерації в період найбільшого попиту: з початку осені до кінця весни. «Саме тому вона має стати основою для відновлення енергетичного потенціалу України в найближчі роки», – зазначив заступник гендиректора ДТЕК ВДЕ Олег Соловей.
Контекст
Вартість будівництва Полтавської ВЕС ДТЕК оцінює у $976 млн. Компанія хоче залучити кредитне фінансування у $638 млн.
Крім того, ДТЕК планує добудувати другу чергу Тилігульської ВЕС. Також в планах побудувати Подільську ВЕС у Вінницькій області потужністю 500 МВт: очікувана вартість – $656 млн, потреба у фінансуванні – $457 млн.
Всього у DTEK Renewables 1000 МВт сонячних і вітрових електростанцій, із них більше половини розташовані на окупованій території.