АМКУ дозволив компанії Веревського придбати фірму Баранова

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив ТОВ «КУА «Прогресивні інвестиційні стратегії», яка належить Андрію Веревському, придбати компанію «Керікс Девелопмент» Олексія Баранова. Про це йдеться у рішенні АМКУ.

Ключові факти

  • «Надано дозвіл ТОВ «КУА «Прогресивні інвестиційні стратегії», що діє від свого імені, в інтересах та за рахунок ПЗНВІФ «Девелопмент Агро» на набуття контролю над ТОВ «Керікс Девелопмент», йдеться у рішенні АМКУ. 
  • Кінцевим бенефіціаром ТОВ «КУА «Прогресивні інвестиційні стратегії» є власник агрохолдингу Kernel Андрій Веревський, а ТОВ «Керікс Девелопмент» – власник A Development Олексій Баранов, йдеться в даних YouControl. 
  • ТОВ «Керікс Девелопмент» створена в липні 2024 року. У власності компанії є дві земельні ділянки в Києві. Цільове призначення однієї з них площею 0,32 га – «для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної». 

Контекст

Останні два роки трансформація холдингу Андрія Веревського відбувається за двома ключовими напрямами: диверсифікація та розширення логістичних маршрутів, а також нарощування переробних і перевалочних потужностей. 

За підсумками дев’яти місяців 2024-го фінансового року (липень 2023-го – березень 2024-го) холдинг експортував 4,4 млн т зернових, соняшникової олії, шроту – на 26% більше, ніж за попередній аналогічний період. Навесні 2024-го Kernel наростив пропускну здатність своїх експортних терміналів до 2,4 млн т/квартал, що стало новим максимумом воєнного часу. Позитивна динаміка зберігається: за підсумками 2024-го фінроку компанія експортувала 5,5 млн т зернових – на 47% більше, ніж за попередній рік, і переробила 3,2 млн т олійних культур.

Рік тому Кernel відновив експортування вантажів «великою водою» – з порту Чорноморськ – і почав формувати власний флот: придбав балкер «Енеїда» і танкер «Мавка», а пізніше – ще один балкер. Щоправда у квітні 2024 року один зі своїх суховантажів компанія продала, пояснивши тим, що необхідність у ньому для забезпечення експорту відпала.

Також компанія придбала за останні два роки три активи з перевалки соняшникової олії – у Чорноморську та Рені. Завдяки цьому холдинг почав надавати учасникам ринку послуги з перевалки. «Ми стали логістичним партнером для менших агровиробників, пропонуючи їм власні потужності, щоб вони могли експортувати агропродукцію», – пояснює СЕО Kernel Євген Осипов.

Сумарно від початку повномасштабного вторгнення в Україну Kernel інвестував у різні проєкти в Україні понад $250 млн. У лютому 2024 року компанія запустила Старокостянтинівський олійно-екстракційний завод. Це дало змогу компенсувати втрату потужностей у Харківській області. Станом на кінець липня завдяки новому заводу Kernel наростив переробку олійних майже на 30%.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *