Amazon запустила мільйонного робота: як нова ШІ-система змінює логістику компанії

Компанія Amazon оголосила про запуск мільйонного робота у своїх логістичних центрах і впровадження нової генеративної моделі штучного інтелекту DeepFleet, пише CNBC.

Купуйте річну передплату на 6 журналів Forbes Ukraine зі змістовними матеріалами, рейтингами та аналітикою від 1 350 грн.

Деталі

  • Роботи працюють на понад 300 об’єктах Amazon по всьому світу. За словами віцепрезидента компанії Скотта Дресера, DeepFleet уже скорочує час пересування роботів на 10%, що дозволяє швидше обробляти замовлення та знижувати витрати на доставку. 
  • Amazon використовує роботів з 2012 року – їхня функціональність зросла від пересування полиць до транспортування вантажів вагою понад 500 кг.
  • Компанія наголосила, що автоматизація не призводить до масових звільнень: на новому складі в Луїзіані після запуску ШІ-системи кількість технічного персоналу зросла на 30%. Роботи, за задумом, мають доповнювати людей, беручи на себе рутинну й фізично важку роботу.

«Хочу провести революцію». Співзасновник «Нової пошти» Поперешнюк – про причини оптимізації штату, департамент ефективності та 50% доходу з-за кордону. Інтерв’ю /Фото прес-служба Нової Пошти

Популярне Категорія Компанії Дата Вчора «Хочу провести революцію». Співзасновник «Нової пошти» Поперешнюк – про причини оптимізації штату, департамент ефективності та 50% доходу з-за кордону. Інтерв’ю

Контекст

Новина з’явилась на тлі ширшого тренду автоматизації в технологічній індустрії. Amazon лише за останні два роки скоротила понад 27 000 працівників, а CEO компанії Енді Джессі визнає: впровадження генеративного ШІ призведе до скорочення деяких посад. 

Подібні плани мають й інші гравці. Наприклад, Tesla готується запустити гуманоїдних роботів на своїх виробництвах.

Розвиток роботизації викликає побоювання щодо майбутнього робочих місць. Опитування Pew Research показує, що саме працівники складів і фабрик – найбільш уразлива група. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *