Україна з початку року зменшила експорт агропродукції на 4%

За перший квартал 2024 року Україна експортувала агропродукції на 4% менше, ніж за відповідний період минулого року.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Української асоціації аграрного експорту (УААЕ) з посиланням на Державну митну службу.

За перші три місяці 2024 року, як свідчать дані Державної митної служби, експорт Україною агропродовольчої продукції склав близько 6,5 млрд дол., що на 4% менше, ніж у першому кварталі минулого року.

Зазначається, що доходи від реалізації м’яса і субпродуктів на зовнішніх ринках збільшились на 20% та становили 243 млн дол. Визначальним продуктом залишається м’ясо птиці, якого експортовано більше в натуральному і вартісному виразі – 112 тис. т на суму 222 млн дол. Також у 2,5 раза зросли доходи від експорту готових та консервованих м’ясних продуктів – приблизно 13 млн дол.

За даними асоціації, експорт молочних продуктів скоротився фактично до 43 млн дол. (- 16%), а основними товарами даної групи цьогоріч виступають сухе та згущене молоко (16 млн дол.), сири (11 млн дол.), масло і молочні пасти (6 млн дол.), незгущене молоко та вершки (5 млн дол.). Продовжує демонструвати позитивну динаміку морозиво українського виробництва, виручка від якого сягнула 7 млн дол.

У поточному році експортовано також понад 15 тис. т яєць на суму приблизно 17 млн дол,. однак ціни експорту для України продовжують падати – 1078 дол./т.

Продажі українського меду зросли на 93%. Вдалось експортувати майже 23 тис. т меду на суму 44 млн дол. (+ 39%).

Як свідчать дані Державної митної служби України, виручка від експорту плодів, ягід і горіхів збільшилася на 47% – до 87 млн. дол. За інформацією УААЕ, найбільші доходи профільним експортерам приносять волоські горіхи (38 млн дол.), заморожені ягоди та фрукти (29 млн дол.), яблука і груші (11 млн дол.).

Читайте також: Через обмеження агроекспорту до ЄС Україна втратить понад €300 мільйонів – УКАБ

«Враховуючи нові заходи впливу на українські продовольчі продукти з боку ЄС, УААЕ вважає за доцільне, з метою мінімізації очікуваних втрат профільних експортерів у короткостроковій перспективі, вже зараз проводити активну роботу з диверсифікації географії збуту, зокрема використовуючи ринки країн африканського континенту, Близького Сходу та Південно-Східної Азії», – підсумувала асоціація.

Як повідомляв Укрінформ, країни ЄС та Європарламент 8 квітня попередньо погодили жорсткіші обмеження на імпорт деяких видів сільськогосподарської продукції з України, зокрема м'ясо птиці, цукор і кукурудзу.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *