На сьогодні прогнозується імпорт 35 203 МВт-годин електроенергії.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство енергетики.
На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 35 203 МВт*год. Експорту не передбачається.
Минулої доби для часткового покриття дефіциту електроенергії Україна додатково залучала аварійну допомогу з енергосистем Польщі, Румунії та Словаччини.
У суботу, 29 червня, графіки погодинних відключень споживачів застосовуються з 0:00 до 24:00. У разі зміни ситуації інформація буде оновлена.
Як підкреслили в Міненерго, основна причина обмежень – атаки росіян на енергетичну інфраструктуру та негативні наслідки цих атак.
У міністерстві закликали споживачів у ті години, коли є електроенергія, споживати її відповідально. Це посилить стійкість енергосистеми.
У Житомирській та Харківській областях під час обслуговування електромереж загинули працівники обленерго.
На Житомирщині 31-річний електромонтер з експлуатації розподільних мереж потрапив під напругу під час огляду повітряної лінії.
У Харківській області під напругою опиинвся 40-річний майстер розподільних мереж. Лікарі швидкої констатували його смерть.
У Донецькій області внаслідок російського обстрілу була пошкоджена повітряна лінія оператора системи розподілу. Відключилась підстанція та приєднані до неї побутові споживачі і шахта. У той момент у шахті перебували 73 працівники, їх вивели на поверхню. Усіх споживачів заживили.
У Львівській області на території однієї з високовольтних підстанцій знайшли металеву кулю діаметром 15 см – фрагмент касетного боєприпаса російської ракети Х-101. Працівники ДСНС вивезли боєприпас за територію підстанції.
Читайте також: Частину прифронтових територій можуть вивести з-під графіків відключень – Укренерго
У Чернігівській області вночі через обстріл одномоментно знеструмилися 413 абонентів у шести населених пунктах.
У Черкаській області з технологічних причин на одній з підстанцій обленерго відключалося обладнання. У результаті знеструмилися побутові та промислові споживачі у двох районах. Усі споживачі заживлені.
Як повідомляв Укрінформ, компанія "ДТЕК Енерго" не розглядає жоден зі своїх об'єктів як такий, що не підлягає відновленню. Однак на відновлювальні роботи можуть піти роки.