Україна шукає кошти в Європейському Союзі, щоб збільшити підтримку власної збройової промисловості та задіяти додаткові потужності, не пов'язані з контрактами.
Про це розповів у інтерв'ю Euractiv міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін, передає Укрінформ.
«Наша мета — знайти більше коштів для закупівель в українських виробників зброї… Ми знайшли кілька ініціатив, які, можливо, будуть реалізовані. З огляду на масштаби і вартість ми ефективні й здатні виробляти достатньо, єдине, чого не вистачає — це фінансування», — сказав Камишін.
За його словами, однією з ініціатив може стати розширення Європейського фонду миру для відшкодування витрат держав-членів, які закуповують обладнання безпосередньо в України й залишають його в Україні.
Читайте також: Камишін розповів про результати Форуму оборонних індустрій Україна-ЄС
«По-друге, це використання надприбутку від заморожених російських активів, до 3 мільярдів євро, і включення закупівель в Україні в цю програму. Якщо подивитися на українську оборонну промисловість, то ми створили хорошу машину, яка може швидко працювати. Все, що нам потрібно зараз, це залити в неї стійке паливо, яке може бути отримано тільки за рахунок прибутку від заморожених російських активів – без цього ми не зможемо продовжувати працювати», – заявив Камишин.
Третьою ініціативою, за його словами, стане включення закупівель в українських виробників до Європейської програми оборонної промисловості (EDIP).
Читайте також: Сметанін каже, що спроможності Укроборонпрому втричі вищі наявного рівня фінансування
«Ми не хочемо конкурувати, ми робимо прості речі, які працюють просто і дешево, і ми будемо доповнювати європейську промисловість, і спільний потенціал буде достатнім для стримування будь-якого агресора», — додав міністр.
Як повідомляв Укрінформ, за словами очільника європейської дипломатії Жозепа Борреля, для Євросоюзу важливо підтримати розвиток оборонних спроможностей України, інтегрувати її з європейською оборонною промисловістю та налагодити виробництво військового обладнання безпосередньо в Україні, щоб скоротити кошти на транспортування, а також краще відповідати на негайні потреби.