Україна експортує морем 90% агропродукції

Лише у грудні 2023 року Україна експортувала з Одеси 5 млн т збіжжя, 1 млн т – через Дунай і ще 1 млн т – сухопутним коридором через території країн-сусідів. Загалом 90% всієї продукції експортується саме морем.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики з посиланням на першого заступника міністра аграрної політики та продовольства Тараса Висоцького, передає Укрінформ.

"Український зерновий коридор показує хороші результати. 90% всієї продукції експортується саме морем. Лише в грудні 2023 Україна експортувала з Одеси 5 млн тонн збіжжя, 1 млн – через Дунай і ще 1 млн – транзитом сухопутним коридором через європейських сусідів. Тому роль України в питанні глобальної продовольчої безпеки надзвичайно важлива. Особливо, що стосується експорту зернових до країн Африки та Азії", – сказав Висоцький, вітаючи учасників конференції «Black Sea Grain. Europe-2024», що проходить у Празі.

Читайте також: Україна у січні експортувала «морським коридором» 12 мільйонів тонн зерна

Він нагадав, що у 2023 році українські аграрії зібрали великий врожай зернових та олійних культур – понад 70 млн т та експортували продукції на майже 22 млрд доларів. Це дуже важливий сигнал для світу, що Україна готова виробляти і доставляти їжу тим, хто її потребує.

Як повідомлялось, у лютому в українських морпортах логістика подешевшала на 10 доларів за тонну порівняно з жовтнем – листопадом минулого року.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *