Єврокомісія не обговорювала з Польщею збільшення експорту «вугільної» електрики в Україну

Єврокомісія бачила повідомлення щодо пропозицій прем’єр-міністра Дональда Туска про збільшення виробництва електроенергії на теплових вугільних електростанціях в Польщі для збільшення експорту електрики до України наступної зими, але поки не мала жодних деталізованих обговорень з урядом Польщі щодо цієї ідеї.

Про це сьогодні у Брюсселі під час брифінгу для преси заявив речник Єврокомісії з питань енергетики Тім Макфі (Tim McPhie), повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Електрика, яка генерується з використанням вугілля на території ЄС та експортується в Україну, підпадає під дію звичайних правил ЄС щодо торгівлі викидами. Це означає, що ті установи, що спалюють вугілля, мають відмовитися від дотацій та заплатити за ці викиди, відповідно до базових принципів ETS (системи торгівлі викидами – ред.). Ми бачили пропозиції прем’єр-міністра Туска цього тижня, але на цій стадії нам невідомо про жодні додаткові деталі його пропозицій», – сказав речник Європейської комісії.

Читайте також: Візит Зеленського до Варшави: Що Туск пообіцяв, а що має узгодити з НАТО

Відповідаючи на уточнюючі запитання журналістів, чи може Єврокомісія поширити виключення із загальних правил ETS на енергетичні підприємства, що вироблятимуть з використанням вугілля додаткову електроенергію для підтримки України цієї зими, Макфі зазначив, що хотів би утриматися від спекулятивних припущень, поки Єврокомісія не отримала деталізовану інформацію з Польщі щодо суті пропозиції. Він підтвердив, що декілька країн обрали шлях дотацій вугілля для України, щоб підтримати її внутрішню генерацію.

«При цьому є дуже чітким, що наші зобов’язання з підтримки української енергетичної системи цієї зими залишатимуться чинними. Наразі ми маємо за пріоритет забезпечити спроможності для експорту електрики, і маємо рухатися цим шляхом крок за кроком. На цей час не було жодних обговорень про це між ЄС і урядом Польщі», – зауважив речник.

Він нагадав, що Європейський Союз підтримує енергетичний сектор України від початку російської агресії, надає їй матеріали, необхідні для термінового ремонту пошкоджених мереж, електрогенератори, газові турбіни, сонячні панелі та інше обладнання для децентралізації системи енергопостачання, а також обладнання для захисту критичної інфраструктури.

Читайте також: Польща відстоюватиме інтереси України під час свого головування в Раді ЄС – Туск

«Ще на початку війни ми синхронізували українську та європейську електричні мережі, та поступово збільшуємо обсяги експорту електрики з ЄС та країн-членів для України. Ми будемо продовжувати надавати таку підтримку у часи потреби, і працюємо над подальшим збільшенням спроможностей для такого експорту. Ці зусилля більше зосереджені на підвищенні спроможностей взаємопоєднання мереж, ніж на необхідності виробляти більше електрики для такого експорту», – повідомив Макфі.

Як повідомляв Укрінформ, 8-го липня, під час візиту Президента Володимира Зеленського до Польщі, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск висловив готовність у зимовий період передавати Україні електроенергію, отриману за рахунок спалювання польського вугілля. При цьому уряд Польщі опрацьовує рішення, яке дозволить уникнути додаткових витрат на компенсацію емісії та шкідливих викидів від теплової генерації електроенергії.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *