Польські фермери не мають підстав для загострення протесту на кордоні з Україною, їхні вимоги вже чує вся Європа і шукає шляхи вирішення проблеми.
На цьому у коментарі Укрінформу наголосив посол України в Польщі Василь Зварич, коментуючи вчорашнє рішення польської аграрної “Солідарності” з 20 лютого заблокувати всі пункти пропуску на польсько-українському кордоні.
“Вважаю, що у польських фермерів нема підстав до загострення протестів, оскільки їх голос уже чує вся Європа і шукає шляхи вирішення ситуації, щоб урахувати інтереси як українських, так і європейських аграріїв. Нам потрібно навчитися жити в об’єднаній Європі, бо членство України в ЄС неминуче”, – підкреслив дипломат.
Він наголосив, що Україна закликає польську сторону “не загострювати ситуацію, не допускати агресивних дій на кордоні і розблокувати вантажний рух між Україною і Польщею та всією Європою”.
Читайте також: Польські фермери планують 20 лютого повністю заблокувати кордон з Україною
“Усі питання, які хвилюють сторони, ми здатні вирішувати в конструктивному і цивілізованому діалозі, словом – по-європейськи, тим паче що невдовзі розпочнуться передвступні переговори між Україною та ЄС”, – сказав дипломат.
Він назвав блокування і радикальні дії проти українських товарів "шляхом до нашої спільної поразки: програють і українські, і самі польські фермери, а цим скористається лише Москва”.
“Адже поки польські фермери блокують український кордон, в Європу безперешкодно стікаються сільськогосподарські товари, у тому числі зернові, з Росії. Я вважаю, що саме тут ми маємо об’єднати зусилля, щоб заборонити країні-агресору збагачуватися завдяки зростанню свого експорту сільськогосподарських товарів у Європу. Купувати російські товари – це оплачувати російську війну проти України та всього цивілізованого світу, у тому числі і проти Польщі”, – наголосив посол України в РП.
Як повідомлялося, польські аграрії 9 лютого розпочали блокування кількох пунктів пропуску на кордоні з Україною. За словами організаторів страйку з незалежної профспілки фермерів «Солідарність», блокування доріг поблизу пунктів пропуску триватиме до 10 березня. А 20 лютого вони планують повністю заблокувати всі пункти пропуску на польсько-українському кордоні.
Читайте також: В уряді заявили, що Україна робить усе для запобігання блокади кордону з Польщею
Протестувальники заявляють, що для рентабельності сільськогосподарського виробництва проблему становить “неконтрольований наплив товарів з України після відкриття кордону ЄС”.
11 лютого поблизу прикордонного переходу в Дорогуську учасники акції протесту зірвали митні пломби з трьох вантажівок, які їхали з України, в результаті чого зерно частково висипалося на дорогу. За підрахунками, з кожної вантажівки висипалося близько тонни збіжжя.
Районна прокуратура міста Холм розпочала слідство за цим фактом.
Міністр сільського господарства і розвитку села Польщі Чеслав Секерський вибачився за висипане фермерами українське зерно на кордоні.