Міністерка економіки України Юлія Свириденко пояснила, що означають для України нові мита від США. Вона стверджує, що “ситуація складна, але не критична”.
Для країни діятиме загальне мито на 10%. Якогось окремого вищого мита, як от у Молдови 31% чи у ЄС 20%, щодо України немає.
Торік експорт України до Сполучених Штатів становив $874 млн, з яких $363 припадало на чавун і ще $112 млн – труби.
Натомість країна купила в США товарів на суму $3,4 млрд. Українські мита на американські товари досить низькі – на автомобілі ставка 10%, на вугілля і нафту – 0%.
Тому зараз, на думку Свириденко, є шанси домовитись на інші умови – американська заява чітко говорить про таку можливість.
“Якщо все залишиться як є, то американське універсальне мито вдарить в основному по малих виробниках. Тому ми вже працюємо над тим, щоб для України були кращі умови”, – повідомила Свириденко.
Урсула фон дер Ляєн озвучила позицію ЄС щодо тарифів Трампа
Міністерка зазначила, що Україна експортує до США понад 600 різних категорій товарів (дуже різних – навіть гайкові ключі), з них 65 видів продукції – на суму більше $1 млн.
“Україна має, що запропонувати Сполученим Штатам Америки як надійний союзник та партнер. Від справедливих мит виграють обидві наші країни”, – підсумувала Свириденко.
- Президент США Дональд Трамп підписав указ про оголошення на території країни надзвичайного стану в економіці для реалізації анонсованої ним нової митної політики, яка передбачає застосування “взаємних тарифів” у щонайменше 10%. Універсальний тариф у 10% набуде чинності 5 квітня. Натомість підвищені мита для тих країн, з якими у США “найбільший торговельний дефіцит”, будуть застосовуватися вже з 9 квітня.
- Китай, який, за даними Білого дому, бере 67% від вартості, платитиме 34% у відповідь, а Євросоюз матиме ставку у розмірі 20%. 24% доведеться викласти за імпорт товарів з Японії, 25% з Південної Кореї, 26% з Індії.
- Республіканець також офіційно підтвердив запровадження мита у 25% на імпорт автомобілів.