Чехія запропонує ЄС заборонити імпорт російського та білоруського зерна

Імпорт російського зерна означає підтримку агресора, тож Чехія буде пропонувати Євросоюзу внести цю статтю імпорту ЄС у санкційний список.

Про це заявив міністр сільського господарства Чеської Республіки Марек Виборний в ефірі телеканалу CT24, передає Укрінформ.

На найближчій зустрічі міністрів сільського господарства країн ЄС він хоче домагатися включення аграрної продукції  з РФ та Білорусі до списку санкцій. Ідеться про зернові й олійні культури.

«Російському зерну і білоруським товарам просто немає чого робити в Європі. Я не бачу жодної причини, чому російське зерно мало би бути в Європі. Немає жодної причини підтримувати агресора», – підкреслив міністр.

Читайте також: Сейм Литви просить Єврокомісію заборонити імпорт до ЄС зерна з Білорусі та Росії

При цьому Виборний висловив переконання, що відмова від імпорту не призведе до суттєвого подорожчання продуктів харчування. Він поінформував, що Чехія збирає 8 млн т збіжжя на рік, тоді як потреба країни становить близько 5 млн т, тож решта йде на експорт.

За даними Євростату, торік Росія експортувала до країн ЄС понад 1,5 мільйона тонн зернових, що на 50: більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення в Україну.

Як повідомлялося, у Латвії владна коаліція домовилася заборонити імпорт зерна з Росії та Білорусі

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *