Український ветеранський фонд оголосив конкурс для ветеранів-підприємців. Як отримати від 500 000 до 3 млн гривень на свою справу

Чому підтримувати ветеранський бізнес важливо саме зараз? Можливості розвитку після переходу до цивільного життя – найкраща мотивація для бійців, переконана директорка Українського ветеранського фонду Наталія Калмикова. 28 липня УВФ запускає черговий конкурс, переможці якого можуть отримати від 500 000 до 3 млн грн. Ветерани вже створюють бізнеси. Калмикова описує три кейси, що запам’яталися їй найбільше

Головні матеріали Forbes Ukraine у розсилці від digital шеф-редактора Віктора Кіщака. Раз на тиждень на вашій пошті.

Дякуємо за підписку Підписатися

У питаннях виходу з воєнних криз хочеться повертатися до стратегій, побудованих у країнах НАТО. Наприклад, у США. Дехто скаже, що досвід американських управлінців часів Першої та Другої світових не релевантний для України, бо масштаби руйнувань і кількості ветеранів не співмірні. Проте американцям точно найкраще вдається стратегічне фінансове планування, актуальне десятиліттями. Створені в США програми допомагають ефективно менеджерити та давати можливості 19 млн ветеранів.

Через три роки після завершення Першої світової війни тодішній президент США Уорен Хардінг заявив: «Наша найбільша потреба – повернення до мирної діяльності. Скромна пропозиція мільйонам воїнів – погана втіха для більшої кількості мільйонів, які можуть лишитися без роботи. Стабілізоване фінансування та міцна довіра є важливими для відновлення промисловості й торгівлі».

Український ветеранський фонд(УВФ) Мінветеранів розробляє стратегії з повернення ветеранів до цивільного життя. Найбільш помітні – програми фінансування бізнесу. Ветерани можуть спробувати себе в підприємництві, а фінансова підтримка ініціативи може скласти до 3 млн грн. 

Перспектива ветеранського бізнесу в Україні

Станом на 23 квітня 2023 року за даними Opendatabot в Україні зареєстровано майже 2 млн ФОПів і 1,2 млн компаній. Від початку повномасштабного вторгнення зареєстровано 202 000 нових ФОПів. Велика війна не зупиняє підприємницькі ініціативи українців.

Наприкінці лютого 2022-го в країні зареєстровано близько 12 000 бізнесів, які належать ветеранам та їхнім родинам, підрахували у Мінветеранів. Тоді ветеранів налічувалося до пів мільйона. Повномасштабне вторгнення змінило статистику. За прогнозами, після війни близько 5 млн людей належатимуть до ветеранської спільноти та їхніх сімей. Вони претендуватимуть на ветеранські політики. І краще, щоб це були можливості, а не пільги.

28 липня вп’яте стартуватиме конкурсна програма фінансування «Варто» від УВФ. У попередніх конкурсах перемогли 63 ветеранських бізнес-проєкти. Суми фінансування спершу становили від 500 000 до 1 млн грн, проте запити ветеранів показали, що на розвиток і реалізацію деяких ідей потрібні більші кошти.

Відтак у конкурсі «Варто РобиТи своє», який проводився для ініціатив у сфері АПК, суми фінансування збільшили до 1,5 млн грн. А у конкурсі «Варто. Золоті руки», який стартує 28 липня, суми фінансування становлять від 500 000 до 3 млн грн. Цей проєкт розраховано на ветеранів виробничих професій та представників сфери агропромисловості: бачимо найбільший запит саме за цими напрямками.

Розмінування, вшанування пам’яті сина, кафе з Маріуполя. Які проєкти вже реалізовують ветерани

Коли у вересні 2022 року стартувала перша конкурсна програма фінансування «Варто», команда УВФ уявляла, що середньостатистичним переможцем буде власник невеликого крафтового виробництва, а в топі – продукти харчування та речі для фронту. Насправді ветерани реалізовують різні бізнес-проєкти: від нішевого виробництва побутових речей для фронту з матеріалів ПВХ до розвитку кінологічних служб. Кожна історія має круті повороти, проте про трьох переможців хочеться розповісти більше.

Гуманітарне розмінування – проєкт, який реалізовує ветеран Віталій Кучеренко. Він – першопроходець у сфері створення приватної компанії з розмінування в Україні.

Від 500 000 до 3 млн грн на власну справу. Український ветеранський фонд оголосив новий конкурс для ветеранів-підприємців. Керівниця фонду – про три надихаючих ветеранських бізнеси /Фото 1

Завдяки гранту від УВФ Віталій зміг придбати необхідне обладнання. Зараз проводить навчання для цивільних та інших фахівців із теми мінної безпеки й гуманітарного розмінування. Саме тема розмінування буде дуже актуальною протягом багатьох років із завершення війни: нам знадобиться від 25 до 70 років, аби очистити територію України від вибухових предметів. Війна ще не завершена, тож щодня росіяни додають роботи.

Продакшн Goomba Studio – подружжя журналістів Наталя Іщенко (Гумба) та Сергій Моругін втратили на війні сина, Астамура Гумбу. Він не мав українського громадянства, проте пішов на фронт добровольцем. Його батальйон спочатку воював на Київщині, а потім передислокувався під Харків, де 28 червня 2022-го Астамур загинув. 

Роботи продакшену Goomba Studio

Батьки захисника заснували продакшн Goomba в пам’ять про сина. Кошти, виграні в конкурсі «Варто», вони витратили на навчання та техніку для студії. Зараз допомагають блогерам-початківцям знімати документальні ролики. Для військових послуги надають безплатно. Суть проєкту – інформаційний спротив, батьки продовжують справу сина у боротьбі за світле майбутнє країни.

Кафе «Бістро Смак» у Хмельницькому – проєкт ветеранки Тетяни Купянської, яка провела 40 днів в окупованому Маріуполі та зрештою вирвалася з міста з маленькою донькою. Родина релокувалася до Хмельницького.  

28 блокпостів, окупація, досвід війни – усе це не зламало Купянську. Разом з подругою вони вирішили відкрити власний бізнес. Завдяки перемозі в конкурсі «Варто» ветеранка придбала необхідне устаткування для закладу. Купянська залишається в країні, розвиває свою справу, працевлаштовує людей, сплачує податки, рухає економіку.

Ветеранський бізнес має потужний потенціал. Важливо його не змарнувати.  

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *