10 червня 2024 року стало відомо, що ПриватБанк розпочинає фінансування проєктів альтернативного енергозабезпечення для бізнесу. Гроші надаються на купівлю сонячних та газопоршневих електростанцій, електрогенераторів, джерел безперебійного живлення та твердопаливних котлів. Вартість фінансування визначається згідно з умовами програми “Доступні кредити 5-7-9%.
Через гострий дефіцит електроенергії в Україні, державний банк пропонує своїм бізнес-клієнтам отримати кредит для організації альтернативного енергозабезпечення.
«Отримайте кредит на купівлю сонячних та газопоршневих електростанцій, електрогенераторів, джерел безперебійного живлення, твердопаливних котлів», – написала пресслужба ПриватБанку.
Державна фінансова установа пропонує такі умови для бізнесу:
- термін позики складає до 5 років;
- відсутня комісія за видачу кредиту;
- компанії мають сплатити аванс від 30% вартості обладнання.
Вартість фінансування для кожного учасника буде визначатися згідно з умовами програми “Доступні кредити 5-7-9%”. Подати заявку можна на за посиланням.
У коментарях під дописом ПриватБанку користувачі скаржаться, що такі умови кредитування не пропонують населенню. На це у банку відповіли, що фізособам доступна оплата частинами.
Користувачі скаржаться, що такі умови доступні лише для бізнесу.
«Але період до 55 днів не всі в змозі сплатити без %. А тут для бізнесу без %, та ще й з таким періодом. Зрозуміло, що там (у підприємств – ред.) більші обороти, але можна спростити для населення?», – питала коистувачка соцмереж Ольга Жернова.
Колишній експерт у сфері енергоефективності міністерства енергетики Кирило Рябикін запропонував ПриватБанку зробити 3 пакети кредитування для купівлі енергообладнання: для фізосіб, для ФОП та для компаній.
«Судячи з верифікації як Фіз особи (не фоп, не ТОВ) то просто людям для встановлення, наприклад, сес на 5-7 кіловат недоступна ця програма. Шкода, я б скористався, бо брати у райфайзен під 25-30% річних – ну таке собі, – написав Кирило Рябикін. – Чому ці програми настільки складні? Зробити 3 пакети: 1 для фізосіб, 2 для фоп, 3 для ТОВ. Ви ж все одно перевіряєте платоспроможність всіх».
ОСББ та ЖБК можуть отримати до 2 млн грн на сонячні панелі та теплові насоси
Голова уряду Денис Шмигаль закликав ОСББ та ЖБК ставати енергонезалежними та отримати безповоротні гранти до 1 млн грн на встановлення сонячних електростанцій та до 2 млн грн на встановлення теплових насосів для опалення. Про це Шмигаль розповів 7 червня 2024 року під час телемарафону.
«У країні майже 40 тисяч ОСББ. Для них діє спеціальна програма «GreenДім», запущена Фондом енергоефективності. Уже отримали першу заявку з Дрогобича Львівської області. ОСББ встановлює сонячну електростанцію потужністю 36 кВт. Фонд енергоефективності безповоротно відшкодує 70% витрат», – повідомив Шмигаль.
Інформатор писав, чи справді українська електроенергія експортується в Румунію під час відключень.