Українець займається торговими операціями на криптовалютній біржі. Після чергової операцї він відправив кошти на картку Monobank, користуючись переказом P2P. Але надходження заблокували.
Чоловік під ніком SerheiZel звернувся до Монобанку на сайті Мінфіну. Він розповів, що останні п’ять місяців займається торгами на фінансових біржах і весь цей час користувався карткою Моно. Проте, коли 3 вересня чоловік вивів гроші від продажу 1500 дол на картку Monobank, його кошти заблокували.
“Сьогодні надходить повідомлення – підтвердіть, що ви користуєтеся картою. Я натиснув підтвердити через Дію. Спробував перевести грошей знайомому, перевірити, чи все працює, на що прийшла відмова у вигляді – у вас недостатньо грошей. Я написав у підтримку. Вони запитали звідки гроші, зайшов на біржу зробив скрін ордерів ф’ючерсів і також зробив скрін продажу юсдт через р2р. На що отримав відповідь, що банк не вважає цей дохід офіційним і, щоб я скинув офіційну довідку про дохід. Їх не влаштувало моє джерело надходження”, – розповів клієнт банку.
Чоловік також додав, що відправив представникам Монобанку документи, де вказані особисті дані людей, з якими він проводив торгівлю на біржі, але, за його словами, банк заявив, що “не може прийняти це як офіційне надходження грошей”. У коментарях йому зауважили, що “в ордері на біржі ніякого призвища немає, тому що на всіх біржах біржова торгівля відбувається анонімно”.
Представники Монобанку запропонували клієнту допомогу та закликали в особисті повідомлення для уточнення інформації.
P2P-перекази в Україні та фінмоніторинг
Процес P2P-переказів передбачає, що обмін коштами відбувається між кількома фізичними особами без посередництва банку. Але за допомогою різних технологій і платформ, зокрема мобільних додатків, платіжних систем.
Переваги такого способу:
- отримувач і відправник не звертаються до фінансової установи, а обмінюються коштами безпосередньо один з одним;
- P2P-перекази дуже швидкі та ефективні, оскільки займають набагато менше часу, ніж традиційні банківські операції;
- є змога користуватися різними каналами для відправки та отримання сум;
- низькі витрати на комісію чи взагалі їхня відсутність.
Варто пам’ятати, що цей спосіб переказу не дозволяє проконтролювати операцію в повному обсязі, адже він не містить достатньо інформації. Тому в разі отримання великих сум варто бути готовим до втручання фінмоніторингу свого банку, який може забажати дізнатися джерела надходження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Чи може monobank припинити обслуговування, якщо клієнт вчасно не вклеїв фото в український паспорт
- Патрульна з Дніпра, яка постраждала під час стрілянини, розбила банку з 1,1 млн грн: перші коментарі поліцейської
- Банка з призами: у Monobank з'явилась корисна послуга для волонтерів. Відеоінструкція для користувачів
- Ви за кордоном, а Монобанк заблокував вам картку: як отримати доступ до своїх коштів