Капусту при зберіганні у свіжому вигляді потрібно періодично перевіряти — вона може загнити, може вражатися багатьма захворюваннями. Часто виникає сіра гниль. Її збудник — гриб ботритис. Качани вкриваються пластівцями сірої плісняви, листя вкривається слизом, загниває, інформує Ukr.Media.
Зупинити розвиток захворювань можна, якщо провітрити та охолодити сховище. При цьому важливо заздалегідь зачистити капусту. Цвіль розвивається при високій вологості та надлишку тепла. Але особливо часто сіра гнилизна вражає підморожену капусту і зачищену до білого листя. А це означає, що дуже важливо вчасно забрати головки капусти. Крім того, не варто їх «роздягати», краще залишити по 2-3 зелені листки. Також капусту потрібно прибрати у сховище перед сильними заморозками.
Існують і бактеріальні захворювання капусти, що розвиваються при зберіганні, наприклад, судинний бактеріоз. Тому важливо бракувати хворі качани, на яких ще на городі видно прояви захворювання.
Також часто виникає таке захворювання, як точковий некроз листя. Це фізіологічне захворювання. Виникає воно внаслідок розладу обміну речовин у листі, причому не на грядках, а у сховищах. Зазвичай на нього хворіє капуста, «перегодована» азотом, хоча причиною може бути й неправильний режим зберігання. При цьому захворюванні на внутрішньому листі з'являються вдавлені цятки.
Джерело: ukr.media