Родом з африканських тропіків, заміокулькас завоював популярність у наших домівках і робочих просторах. Окрім естетичної привабливості, ця рослина відома як «грошове дерево», оскільки вважається, що воно приносить удачу у фінансових справах, інформує Ukr.Media.
Якщо заміокулькас не розвивається
Заміокулькас невибагливий у догляді. Однак для збереження його краси та здоров'я варто врахувати кілька особливостей, впевнені садівники.
- Повільний ріст: у перші п'ять років рослина зосереджена на формуванні підземної частини. Тому не варто турбуватися про повільну появу листя. Коли бульби досягнуть необхідного розміру, ріст наземної частини прискориться.
- Ґрунтовий склад: заміокулькас надає перевагу кам'янисто-піщаному ґрунту.
- Полив: надлишок вологи згубний для рослини. Поливайте рідко, але рясно, уникаючи застою води.
- Удобрення: якщо доросла рослина перестала випускати нове листя, це може вказувати на дефіцит поживних речовин. У цьому випадку допоможе підживлення. Підійдуть як магазинні суміші, так і народні засоби.
Цитрусові шкірки
Підживіть свій заміокулькас секретним еліксиром із цитрусових шкірок. Ця потужна підживка допоможе пагонам злетіти вгору вдвічі швидше. Вона також захистить їх від підступного грибка, який так любить дошкуляти цій рослині.
Приготувати її простіше простого: нашаткуйте шкірки лимона або апельсина дрібними кубиками і залийте окропом. На кожні 100 грамів шкірок візьміть 2 літри води. Залиште цю суміш настоюватися на добу. Після проціджування потрібно розбавити настій водою у пропорції 1:5 і щедро напоїти ним зеленого друга.
Бананові шкірки
Не поспішайте викидати бананові шкірки. Вони теж стануть відмінним частуванням для «доларового дерева». У них заховано безліч корисних речовин.
Зробіть із двох шкірок бананів пюре за допомогою блендера. Залийте його 2 літрами гарячої води і залиште на дві доби. Це добриво не потрібно розбавляти. Просто вилийте його прямо під корінь рослини.
Цукровий розчин
Замініть харчові відходи на солодке частування для вашого заміокулькаса. Цукровий розчин слугуватиме джерелом життєвої сили, роблячи рослину більш пишною та здоровою.
Просто змішайте 11 грамів дріжджів і 45 грамів цукру. Розчиніть цю суміш у воді й щедро полийте примхливу рослину.
Ці прості кроки забезпечать вашу «доларову квітку» усіма необхідними поживними речовинами. Починайте підгодовувати його тільки після п'ятого року життя. Рання підгодівля не принесе користі.
Пам'ятайте про помірність. Кількість підживлення залежить від розміру рослини. Удобрюйте не частіше одного разу на місяць, щоб уникнути перенасичення.
Джерело: ukr.media