Морози — справжнє випробування для будь-якого дачника. До них потрібно ретельно підготувати сад, всі рослини, які в ньому посаджені, інформує Ukr.Media.
Але також не варто забувати і про предмети, які є на території. Одним з предметів, який може постраждати, є садова бочка. Так, її можна прибрати в тепле місце, але часом не вдається це зробити, забувається, а іноді на це не вистачає часу.
В такому випадку варто подбати про те, щоб бочка не лопнула в морози. Що для цього можна зробити розповіли експерти.
Використовувати каністри
У 5 літрову каністру слід накидати каменів або ґрунту, після чого втопити ємність в бочці. Коли прийдуть морози, каністра, яка буде повітряним міхуром, не дасть бочці лопнути.
Вода розшириться, але все це повністю піде в каністру. Недолік способу полягає в тому, що каністрі можна знайти краще застосування.
Використовувати пляшки
Цей метод схожий на попередній, діє за тим же принципом, але тільки він дешевший і простіший. Не потрібно домагатися того, щоб пляшки тонули.
Вони можуть плавати на поверхні, але горлечком вгору. На бочку потрібно взяти 3 пляшки по 2 літри або ж 6, але удвічі менших за обсягом.
Поставити поліно
Потрібно буде знайти кілька свіжих дощок або не дуже сухе поліно. Довжина предмета повинна бути такою, щоб він визирав з води на 30 — 60 см.
Фокус в тому, що дерево — матеріал м'який. Коли вода буде розширюватися, вона стане тиснути на нього, а не на бочку. Остання не лопне за рахунок цього.
Земля
Якщо бочку не хочеться прибирати, то можна її просто закопати. В такому випадку можна буде залишати її цілий рік на одному і тому ж місці. На стінки вода буде тиснути, але при цьому на них і зовні буде тиск.
За рахунок цього бочка не зможе тріснути або лопнути, пошкодитися ще якимось чином під впливом низьких температур.
Такі заходи допоможуть зберегти бочку взимку в цілості й схоронності. Навесні нею точно можна буде користуватися.
Джерело: ukr.media