Взимку багато рослин впадають у сплячку, але кімнатні квіти спокійно ростуть, а деякі з них навіть цвітуть. Які квіти варто удобрювати зараз та чим?
Підгодовувати кімнатні рослини можна і навіть потрібно, оскільки ґрунт у горщику, якого б обсягу він не був, з часом виснажується. Більшість домашніх квітів підгодовують із березня по жовтень — у період їхнього інтенсивного зростання. А ось взимку більшій частині рослин добрива не потрібні, тому що сонячного дня для їхнього зростання не вистачає, інформує Ukr.Media.
Взимку рослини, як правило, мають досить стресовий стан. Світла, навіть на південних вікнах, не вистачає. Відповідно, цвісти будуть лише найстійкіші й ті рослини, у яких період цвітіння збігається із зимовим періодом. Декоративно-листяну рослину не потрібно годувати з жовтня до травня за умови, що вона не цвіте в цей період. Якщо підгодовувати рослину на темному підвіконні, то через нестачу світла та велику кількість азоту в ґрунті вона може почати рости. Однак зимові пагони у неї будуть слабкими, ламкими та нестійкими до інфекцій.
Багато квітникарів встановлюють для рослин додаткові джерела освітлення. І, за словами фахівців, з таким підсвічуванням рослинам можна давати щомісячні підживлення. А от ті культури, які цвітуть восени та взимку, зараз, навпаки, потребують додаткового догляду.
Орхідеї фаленопсиси, азалії, фіалки, ріпсалідопсис, найбільш відомий у народі як різдвяний кактус — усі ці квіти у зимово-осінній період краще підтримати підгодівлями. Для цього рекомендується використовувати готові добрива. Їхній широкий асортимент можна знайти в будь-якому квітковому магазині.
Важливо враховувати, що підживлення, як правило, поділяються на добрива для декоративно-листяних та декоративно-квітучих рослин. А для деяких рослин — сукулентів, кактусів, орхідей — краще використовувати спеціалізовані добрива, там для них підібрано певний склад макро- та мікроелементів у дозуванні. Додатково для надання рослинам сил можна використовувати прості підживлення, які легко забезпечити в домашніх умовах.
Джерело: ukr.media