Домашнім рослинам потрібен правильний догляд. Однією з найбільш частих помилок є неправильний полив. Розглянемо кілька прийомів, використання яких сприятливо відбивається на стані квітів, інформує Ukr.Media.
Лід
Домогтися рівномірного поливу нелегко. Іноді господиня може забути про зволоження ґрунту, а наступного разу — дуже сильно залити ґрунт у горщиках. В обох випадках рослини почуватимуться гірше.
Уникнути цього допоможе звичайний лід. Візьміть кубики та покладіть їх на поверхню ґрунту. Вони повільно підтаватимуть, дозволяючи воді вбиратися рівномірно і поступово. Двох кубиків середнього розміру буде достатньо один раз на тиждень. Повільне танення льоду береже кореневу систему від застою вологи і дає час для її поглинання.
Цей спосіб відомий вже давно. Він відмінно підходить для орхідей та інших примхливих квітів, що не переносять перезволоження. Цей метод зручний і для рослин, що знаходяться у підвісних горщиках. Тала вода сприятливо впливає на обмін речовин, насичує посадки енергією.
Якщо береться водопровідна вода, то її попередньо потрібно пропустити через фільтр або дати відстоятися. Ця необхідність пов'язана з наявністю у ній хлору і солей кальцію.
Тепла вода
Ще одна невеличка хитрість, про яку знають не всі: полив кімнатних рослин теплою рідиною. Лити окріп, звичайно, не можна, це вб'є кореневу систему. Нагрівайте воду до 30° C. Така температура стимулює інтенсивне зростання, оскільки сприяє активізації сокоруху. Від холодної рідини рослина може захворіти на кореневу гниль і всмоктується вона гірше.
Даний метод ефективний у тих випадках, коли настав час квітнення, а бутони так і не почали формуватися. Прогріта вода допомагає швидше відновитися кущикам, що почали в'янути. Результат стане помітним вже за декілька процедур. На них з'являться нові бруньки та зелені листочки.
Гнотовий полив
Цей метод буде доречним у тому випадку, якщо потрібно виїхати на деякий час, а квіти поливати немає кому. Але він придатний і для забезпечення рівномірного зволоження.
Для організації такого поливу потрібен шнур. Його опускають у ємність з водою, пропускаючи через дренажний отвір у денці горщика. У міру просихання ґрунту, рідина просочує шнур і піднімається до квітки. Для гнота рекомендується взяти старі капронові шкарпетки чи колготки. Цей матеріал відрізняється міцністю, не схильний до загнивання і має чудові капілярні властивості. Нарізають його на невеликі стрічки, які самі потім розтягнуться у довжину. Проштовхуйте підготований гніт глибше, скориставшись для цього олівцем або паличкою. Дренажний отвір має бути достатньо великим. Не дуже підходить гнотовий полив для сукулентів, які не переносять надлишок вологи. А ось фіалки за таких умов почуваються чудово.
Підкислення
Кислотність рідини для поливу є значущим чинником, на який варто звертати увагу. Визначають її рівень за допомогою лакмусового папірця. Робити це треба завчасно, ще до поливу.
Водопровідна вода дуже жорстка, вона підвищує лужну реакцію ґрунту. Це гнітюче діє на рослини. Вони не можуть отримати такі важливі речовини, як фосфор, марганець, бор, залізо і цинк, відчувають нестачу вітамінів і живлення, пригальмовують у зростанні. Тривале її застосування призводить до зниження рівня кислотності ґрунту. Таке середовище є сприятливим для розвитку патогенних бактерій і вірусів.
Підвищена кислотність негативно позначається на здоров'ї деяких домашніх культур, більшість з них полюбляють саме нейтральне середовище. Але є і такі, яким потрібна підкислена вода. Досягають цього за рахунок додавання лимонної кислоти. На 10 л рідини беруть 3-4 г речовини. Інгредієнти перемішують і отриманий розчин залишають настоятися. Багато людей використовують також аскорбінову або щавлеву кислоти.
Джерело: ukr.media