Якщо традиційна новорічна ялина набридла, варто звернути увагу на вічнозелені рослини в горщиках. Оригінальний варіант новорічного декору стане не лише об'єктом захоплення, але і принесе користь — очистить в будинку повітря, наповнить його киснем і фітонцидами, інформує Ukr.Media.
Декоративна кімнатна норфолкська сосна
Це красиве хвойне дерево нерідко купують напередодні Нового року. Злегка вигнуті, спрямовані вгору голки норфолкської сосни мають сизо-зелений насичений відтінок, а також мають дивовижну здатність усувати неприємні запахи в будинку.
Рослина добре почуває себе при кімнатній температурі. Однак для збереження зовнішньої привабливості сосні потрібно забезпечити прохолоду, інакше сухе повітря погубить її.
Найбільш підходяща температура — 14-16 градусів вище нуля. Розміщувати діжку з культурою краще в місці, прихованому від пекучих променів сонця. Півтінь — ідеальне місце для цього різновиду сосни.
Кипарис Голдкрест
Напередодні новорічних і різдвяних свят особливою популярністю в якості сувеніру користується мініатюрне дерево з хвоєю жовтувато-лимонного відтінку, яка наповнює повітря свіжістю.
Рослині необхідне яскраве, але при цьому розсіяне сонячне світло. Кипарис Голдкрест болісно відноситься до частих і кардинальних змін умов вирощування. Важливо якомога рідше повертати і переміщати його з одного місця на інше.
Важкі ялинкові прикраси можуть пошкодити ніжні і м'які голки молодих екземплярів.
Тому для декору краще використовувати легкі іграшки з фетру, щільного кольорового паперу, серпантин або вузьку мішуру. Відразу після свят прикраси слід зняти, інакше рослина може захворіти.
Японський кедр
Коли не хочеться відходити від традицій, але немає можливості поставити велику ялину, новорічний настрій допоможе створити японський кедр в контейнері. Бажано купувати молоді екземпляри — вони більш стійкі до пересадки і кардинальних змін умов утримання.
Рослину зі світло-зеленою хвоєю, розташованою на витончених гілках по спіралі, можна прикрасити гірляндами з мініатюрних світлодіодів.
Після свят японський кедр буде комфортно себе почувати при повноцінному догляді і достатньому зволоженні в добре освітленій частині кімнати. Культура здатна дезінфікувати і очищати повітря від шкідливих речовин, створюючи здорову атмосферу в будинку.
Ялівець кімнатний
Ще один невимогливий до ґрунту і стійкий до посухи хвойний чагарник. Він добре переносить кімнатне утримання при розміщенні в світлому місці.
Розлога крона ялівцю з щільним голчастим листям здатна витримати пластикові та дерев'яні іграшки середнього розміру, а також різноманітні намиста.
Завдяки цьому культура здатна з успіхом замінити новорічну ялину.
Відмінна риса ялівцю — виділення величезної кількості фітонцидів в повітря, які ефективно позбавляють від хвороботворних мікробів. Характерний аромат сприяє поліпшенню якості сну, позбавляє від тривожності і нервозності.
Араукарія кімнатна
Уродженка південної півкулі невибаглива при вирощуванні в домашніх умовах. Зовнішня схожість араукарії з пишною вічнозеленою ялиною робить її відмінним претендентом на роль традиційного новорічного дерева.
Представниця хвойних воліє високу вологість повітря і місця з яскравим освітленням або півтінню. При цьому важливо берегти культуру від прямих сонячних променів. У теплі дні її можна виносити на відкрите повітря.
Гілки араукарії шовковисті і м'які, але при цьому міцні. Тому для декору можна використовувати будь-які новорічні прикраси без шкоди для хвої: цукерки в яскравій обгортці, банти, блискучий дощик, ялинкові іграшки та інші.
Джерело: ukr.media