Посадка озимої цибулі знаменує отримання великого врожаю вже до літнього сезону, що також дає можливість для того, щоб зібрати плоди на самому початку літа. Однак помилки неминучі — особливо у початківців дачників. Якщо цибуля почала проростати ще до зими, то врятувати її допоможе теплий і м'який зимовий сезон. Головне — не дати її замерзнути, інформує Ukr.Media.
Заходи з порятунку
Ґрунт потребує мульчування. Використовуйте для цього пухку землю, засипте її на грядки з цибулею невеликою товщиною — в 3-4 сантиметри. Може згодитися і торф з сіном, а також опале осіннє листя.
Прикрийте мульчу гілками, щоб уникнути вивітрювання. А якщо ґрунт ще не промерз, то підсадіть нові цибулини, викопавши попередньо "старі". Так ви врятуєте город від весняних "стрілок", які проростуть після зими на грядках.
Що робити навесні
Після того, як сніг сходить, вегетаційний процес прискорюється, а догляду потрібно все більше. Тепер потрібно подбати про підгодівлю. Для цього розведіть на десять літрів води 30 грамів азотистого добрива, з яким потрібно пройтися по грядках.
Після поливу розпушіть ґрунт. Не забувайте про видалення бур'янів. Якщо сходи почалися раніше очікуваного часу, то подбайте про те, щоб забезпечити цибулю необхідним теплом — навесні ви тільки порадієте багатому врожаю.
Додамо, що в разі проростання четвертого пера у куща необхідні підгодівлі з суперфосфату і калію. А щоб уникнути шкідників на зразок цибулевої мухи, можна підсадити навколо чорнобривці або календулу.
Джерело: ukr.media