Як розмножити гладіолуси за допомогою діток: корисні поради

Сортові гладіолуси можуть бути дорогими, тому садівникові легше розмножувати ці квіти бруньками, які утворюються на цибулинах. Посадки обійдуться дешевше, і утворені "дітки" будуть вже адаптованими до цього ґрунту. Вирощувати гладіолуси з "діток" легше і швидше, ніж іншими способами, але важливо дотримуватися правил, тож на вас чекає гарна квітуча клумба, інформує Ukr.Media.

Сортування та калібрування

Кількість бульбобруньок на одній квітці може бути різною, це залежить від сорту, умов зберігання і вирощування, якості землі.

Якщо ваші гладіолуси вже відквітнули і дали "діток", їх потрібно спочатку зібрати і розсортувати. Для отримання швидкого і рясного квітнення потрібно вибрати найбільших і здорових "діток", вони мають бути не меншими за 7-9 мм у діаметрі. Їх оболонка повинна бути сухою і щільною. Такі бульбобруньки добре перезимують і заквітнуть вже наступного року.

Ще важливий момент: зверніть увагу на кореневі горбочки на "дитинці". Чим їх більше, тим краще вона зростатиме.

Але маленькі плоди не слід відбраковувати. Вони теж заквітнуть, тільки не наступного року після посадки, а через 2-3 роки.

Зберігати молоді бульби слід за кімнатної температури, у темному, сухому місці. За умови правильного зберігання вони зберігають схожість протягом декількох місяців.

Передпосівна підготовка

За 3-5 днів до посадки "діток" треба очистити від оболонки. Вона жорстка, тому може ускладнити проростання. Якщо зчистити шкірку раніше, то очищені бульби потрібно покласти у холодильник у відділення для овочів, інакше вони можуть зіпсуватися.

Оболонку потрібно трохи пом'яти пальцями, поки не трісне. А потім обережно зняти, не пошкодивши вміст. Якщо у вас багато посадкового матеріалу, то чистити все вручну буде важко. Можна покласти усіх "діток" у 1 % розчин соди на добу. Тоді оболонка стане м'якою і вже не буде заважати паросткам.

Для профілактики хвороб бруньки слід потримати у теплому, слабкому розчині марганцю з розрахунку 507 г марганцю на 10 л води. Тримати не менше 8 годин. Можна спочатку замочити на пів години у марганцівці, а потім додатково потримати у розчині Фітоспорину.

Щоб рослини встигли вирости і заквітнути, слід висадити "діток" на розсаду. Зробити це можна з настанням весни або навіть взимку. Кожну бульбобруньку садять у окрему касету або стаканчик, поливати потрібно у піддон.

Коли з'являться паростки, розсаду потрібно поставити на підвіконня до світла, можна використовувати додаткове підсвічування.

Для посадки земля повинна бути досить теплою, не прохолоднішою за 5-10 градусів. Підказкою може стати береза: коли на ній лопаються бруньки, то температура ґрунту доречна для посадки гладіолусів.

Якщо посадкового матеріалу багато, то цибулинки укладають у дрібні борозенки не глибше, ніж на 3 см. Потім їх потрібно засипати піском і не поливати відразу. Якщо земля важка, то борозна повинна бути ще дрібнішою, не більшою за 2 см.

Щоб отримати великі рослини, садити треба кожну "дитинку" окремо.

Щоб прискорити появу паростків, треба закрити грядку поліетиленовою плівкою. Вона буде зберігати тепло і вологу на грядці. Паростки, що з'явилися, добре поливають. Підгодовувати посадки потрібно через місяць після появи сходів.

Гладіолуси полюбляють легкі, родючі ґрунти і світлі місця.

За правильного догляду "дітки" можуть заквітнути вже у перший рік. Але досвідчені садівники вважають за краще обережно прибирати квітконоси і не допускати квітнення. Робиться це для того, щоб до осені цибулина достигла.

Спосіб посадки "під зиму"

Садити бульбобруньки можна восени, щоб вони перезимували. "Дітки" на відміну від великих бульбоцибулин гладіолусів добре зимують, садити їх треба на глибину, не більшу за 5-7 см, залежно від регіону, зверху укрити соломою.

Бруньки не можна поливати відразу після посіву. Полив проводять за 2 тижні до снігу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *