Як із шишки виростити розкішну блакитну ялину, яка прикрасить вашу ділянку

Не з зеленим відтінком, а повноцінна і дуже красива блакитна ялина — чудова рослина, яка відмінно прикрасить вашу ділянку! Кожна гілочка такої ялини виключно блакитного відтінку. Виростити таку красуню можна з шишок, які були знайдені біля цієї самої блакитної ялини. Однак є кілька важливих нюансів, які необхідно врахувати під час пророщування насіння і догляду за розсадою, інформує Ukr.Media.

Перш за все, слід пам'ятати, що навіть якщо шишки були зібрані від чисто блакитної ялини, ймовірність отримання такої ж «чистокровної» рослини з насіння — приблизно 1/3. Це означає, що потрібно брати якомога більше насіння на пророщування (близько 15-20), а не 2-3 штучки. Крім того, вибирайте максимально великі шишки — повністю дозрілі, повні міцного здорового насіння. Щоб не мучитися з насінням, намагаючись дістати його з нерозкритої шишки, просто дайте шишкам полежати вдома протягом доби — вони самі розкриються, і насіння можна буде дістати простим постукуванням по шишці.

Перед пророщуванням насіння обов'язково потрібно знезаразити. Це дасть гарантію, що насіння під час пророщування не буде схильне до грибкових інфекцій. Знезаразити можна за допомогою фунгіциду, спирту або перекису водню. Просто замочіть в розчині насіння на 10 хвилин, потім висадіть в ґрунт.

Ґрунт повинен бути пухким, щоб повітря легко циркулювало в ньому. Для цього з'єднайте річковий пісок, мох або вермикуліт навпіл з верховим торфом. Висаджувати насіння потрібно в якусь міні-тепличку. Добре підійде пластикова упаковка з кришкою від якихось солодощів — тільки промийте її дуже ретельно перед використанням. Зробіть близько 12-15 дірочок внизу для зливу зайвої води — вона не повинна застоюватися! Також зробіть отвори зверху, якщо в подальшому будете присипати снігом (стратифікація). Коли насіння висаджене, пролийте водою з будь-яким біологічним добривом.

Спочатку залиште насіння в такому вигляді в будинку на якийсь час, щоб воно просочилося вологою. Потім потрібно зробити стратифікацію, тобто охолодження — таке ж, як в природному середовищі. Можна просто винести на ділянку, розчистити сніг, поставити на землю, присипати снігом і залишити в такому вигляді до тих пір, поки не прийде весна. Якщо снігу у вашому районі немає, то поставте коробку в холодильник на 2-3 місяці. Після цього винесіть на світло, наприклад, на підвіконня і чекайте саджанців! Коли вони підростуть, по них буде видно, який саме саджанець буде чисто блакитною ялиною.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *