Екзотичний пепіно: посадка і догляд за фруктом

Дачний сезон пройшов, але садівники знайдуть чим зайнятися. Наприклад, займуться вирощуванням розсади пепіно в кімнатних умовах. По-іншому пепіно називають динною грушею, або динним деревом. Все тому, що плоди за формою нагадують грушу, а за смаком – диню, інформує UkrMedia.

Плоди не тільки їдять у свіжому вигляді, але і додають в супи, сушать, виготовляють цукати…

Плоди пепіно можуть зберігатися більше двох-трьох місяців. І, хоча пепіно вважається багаторічною рослиною, у нас його доводиться садити кожен рік і вирощувати як однорічну рослину.

Щоб отримати хорошу розсаду до травня, посадити насіння треба в кінці листопада – на початку грудня. Дно тарілки застеляють ватними дисками і на них кладуть насіння, закривши чашечку склом або целофановою плівкою.

Пророщування відбувається при температурі +28° С. Тому чашечки треба тримати біля батареї. Насіння проростають через один-два тижні. В цей час їх треба регулярно зволожувати і провітрювати.

Як тільки з'являться корінці, їх пересаджують в загальний ящик, злегка заглиблюючи в грунт. Рослинам необхідне світло. Для цього їх підсвічують з 8 ранку до 23 вечора. Поступово підсвічування зменшують, і ближче до березня припиняють зовсім.

У фазі 2-3 листочків рослини пікірують в окремі горщики, заглиблюючи їх до сім'ядоль. Перед пікіруванням грунт поливають розчином Фундазолу: 10-20 г на 10 л води. Висаджені в горщики рослини ростуть довго, але не витягуються, тому добре підходять для вирощування в домашніх умовах.

Втім, насінням пепіно вирощують рідко. Більш поширений спосіб – вирощувати його живцями. У цьому випадку розмноження відбувається легше і швидше. Пепіно, вирощені з живців, раніше плодоносять і дають більший урожай, ніж вирощені з насіння. Крім того, живцями не потрібне підсвічування.

Щоб підготувати рослини до черенкування, їх обрізають на третину висоти і пересаджують у велику ємність приблизно на 7-10 л. В ній зберігають рослину протягом двох місяців при температурі +8° С. Поливи при цьому скорочують до мінімуму. Рослина як би впадає в сплячку.

В кінці лютого температуру піднімають до +16° С, і рослину переносять у тепле місце. Полив збільшують. Корисно також підгодувати рослини слабким розчином аміачної селітри. Бутони з рослини видаляють, а пасинки акуратно зрізують і висаджують в легку грунтову суміш. Вже через декілька тижнів живці дадуть коріння і почнуть швидко рости.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *