Чи справді кімнатні рослини в спальні можуть завдати шкоди здоров’ю

Кімнатні рослини прикрашають будь-який інтер'єр і надають навколишній обстановці затишок і привабливість. Зелень, як відомо, є гарантом краси навіть для старих квартир. Але де розмістити рослини в будинку? Так практично скрізь, адже є види квітів, які чудово почувають себе навіть у ванній. Єдина дилема стосується спальні, інформує Ukr.Media.

Вважається, що рослини в кімнаті, де ви спите, можуть завдати шкоди здоров'ю. В основному з-за вуглекислого газу, що виділяється в нічні години. Але якщо добре подумати: кількість квіткової вуглекислоти навряд чи може нашкодити сплячій людині. На цей рахунок проводилися численні дослідження, в яких брало участь навіть НАСА. І вони підтверджують сприятливу функцію кімнатних рослин по очищенню повітря від присутніх у ньому забруднень з вулиці або від залишків миючих засобів.

Серед речовин, які є внутрішніми забруднювачами і найбільш шкідливі для здоров'я, виділяють бензол, формальдегід і аміак. Визначені сорти рослин, які можуть знищувати цей тип забруднювачів і робити будинок здоровим, в тому числі і спальню: плющ, папороть, алое і орхідея. Остання, до речі, незважаючи на свою гадану ніжність, насправді є реальною силою в поглинанні потенційно токсичних формальдегідів.

Тому дослідники приходять до висновку, що рослини в спальні не шкодять здоров'ю. Але уточнюють: якщо їх кількість пропорційно розміру навколишнього оточення. Рослини в спальні дають розслабляючий ефект, який дозволяє відпочити і побороти безсоння. Зелений колір і контакт з природою насправді допомагають послабити напругу і поліпшити настрій. Тільки уникайте ароматних сортів — вони можуть не тільки порушити ваш сон, але і викликати мігрень, і навіть почуття нудоти після пробудження. Також важливо врахувати, що рослини краще розташовувати біля вікна чи дверей, які бажано залишати відкритими.

Однак фахівці по феншуй настійно не рекомендують розташовувати рослини в спальні. Вважається неприпустимим змішувати енергетику господарів і живих рослин в кімнаті, де сплять, оскільки спальня — це особливе місце. Якщо ж ви все-таки не бачите свого життя без квітів, то поставте в свою кімнату відпочинку не більше одного горщика, а ще краще просто повісьте на стіну картину з зображенням квітів.

До речі

Фахівці з фен-шуй вважають, що не буває поганих квітів — бувають рослини, поставлені не в тих місцях. А якщо грамотно розташувати горщики з зеленню, то буде вам і щастя, і удача.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *