Китай не прагне профіциту торгового балансу в зовнішній торгівлі, а навпаки, намагається поставляти на зовнішні ринки більш конкурентоспроможні якісні товари та послуги для збалансованої торгівлі зі своїми іноземними партнерами.
Про це у виступі на Всесвітньому економічному форумі у Давосі заявив віцепрем’єр-міністр КНР Дін Сюесян, передає кореспондент Укрінформу.
«Що стосується зовнішньої торгівлі, то ми не прагнемо профіциту торгового балансу, а лише хочемо поставляти на зовнішні ринки більш конкурентоспроможні якісні продукти та послуги для сприяння збалансованій торгівлі з нашими партнерами», – підкреслив Дін.
За його словами, уряд Китаю намагається усунути бар’єри на шляху імпорту і знижує розміри ввізних мит, які сьогодні в середньому становлять 7,3%, один із найнижчих показників у світі.
«Китай вже багато років є другим найбільшим імпортером у світі і ми знаємо, що такі питання, як захист прав інтелектуальної власності, рівна участь у державних закупівлях, транскордонний потік даних та затвердження кваліфікацій і встановлення стандартів становлять великий інтерес для транснаціональних компаній. У цих сферах ми постійно вдосконалюємо законодавство та політики», – зауважив урядовець.
Він не виключив окремих випадків, коли чиновники різних рівнів створюють бар’єри та приховані перешкоди, проте запевнив, що китайський уряд щиро сподівається вирішити наявні проблеми із зацікавленими сторонами.
Читайте також: Представник Китаю заявив у Давосі про підтримку статуту ООН, але не згадав про війну в Україні
«Двері Китаю не будуть закриватисz, а навпаки відкриються ще ширше, і наше бізнес-середовище ставатиме кращим. Ми щиро запрошуємо більше іноземних підприємств інвестувати й вести бізнес у Китаї та отримувати вигоду від можливостей Китаю», – підсумував Дін.
Як повідомлялося, згідно з оприлюдненими e понеділок, 13 січня, даними Головного митного управління КНР, за підсумками минулого року профіцит торгового балансу на користь Китаю сягнув рекордного показника в майже $1 трильйон – $992,2 мільярда.