Квітка Рео – догляд в домашніх умовах

Квітка Рео ідеально підійде для початківців квітникарів. Насамперед Рео не вибаглива у догляді і тому не потрібно буде сильно переживати, якщо набираючись досвіду, ви щось зробите не так. Це не досить вимоглива квітка. Але зате зовні оригінальна і красива. Найчастіше цю кімнатну рослину зараховують до одного з видів традесканції, хоча це спірне питання. Рео насправді близька родичка традесканцій, вони всі відносяться до сімейства комелінових. Але частина ботаніків вважає, і це правильніше буде, що подібна квітка формує окремий свій рід Рео, інформує Ukr.Media.

Квіти рослина Рео випускає майже цілий рік. У неї масивні декоративні листя темно-фіолетового кольору, і вона обожнює яскраве освітлення. Чим непоказна квітка? Ця рослина стане прикрасою будь-якого інтер'єру: будь то респектабельний кабінет або просто вітальня. А щоб доглядати за нею знадобиться дуже мало часу, всього лише час від часу Рео потрібно поливати, іноді підгодовувати, а через деякий час розділити і пересадити.

Як доглядати за квіткою Рео в домашніх умовах

Як вибрати оптимальне місце? Рослина дуже любить світло, південне вікно найкраще місце для неї. Але в літню спеку Рео все ж трохи потрібно затінити, інакше листя постраждає від променів сонця.

Процес поливу. Квітці подобається постійно зволожений грунт, так що не страшно, якщо хтось помилково ще раз його поллє. Красуня-Рео чудово росте, коли в теплу пору року земля весь час волога. А от у зимовий період з поливами потрібно бути обережніше, треба їх трохи зменшити, але пересихання не повинно бути. Поливати бажано відстояною водою, дощова ще краще підійде для цього. Взимку квітку треба поливати теплою водою. І ще, квітка дуже не любить, коли вода потрапляє в місця на стеблі, де кріпляться листочки (міжвузля),треба намагатися щоб цього не відбувалося.

Ну і зрозуміло, якщо рослина добре ставиться до вологи, відповідно відмінно розвивається, якщо її регулярно обприскувати. Літній душ – це чудовий спосіб тримати квітку в тонусі і чистоті.

Підживлення рослини. У сезон літа, з травня по серпень, добре використовувати комплексне підживлення, класичне мінеральне добриво для декоративно-листяних рослин. У рідкісних випадках можна застосовувати органіку: настоянка шкаралупи яйця і лушпиння цибулі.

Розмноження квітки Рео. Єдиний і, напевно, найбільш вірний, це спосіб поділу куща. Якщо правильно доглядати, то Рео дуже швидко розростається. Це дає можливість в будь-який час року отримувати нові рослини. Як варіант, укорінення живців з боків, вони там є весь час, з'являються біля основи. Так що з розмноженням не повинно виникнути проблем. Протягом усього року з'являються світлі невеликі квіти хоча вони і не несуть важливої декоративної цінності, але це кому як. Насіння у квітки немає.

Пересадка рослини. Подібна квітка виростає групкою час від часу з грунту проростають дітки. Так що Рео потрібно кожен рік пересаджувати. Горщик для цих цілей краще використовувати широкий, а не глибокий. Землю для посадки можна приготувати самостійно. Для цього потрібно взяти: частина землі глинисто-дернової, стільки ж листової і торф'яної суміші, однакових частин піску і перегною.

Обов'язково внизу повинен бути дренаж. Хоч Рео і вологолюбна рослина, але є ймовірність загнивання коренів від надлишку води або їх можуть пошкодити кореневі кліщі. Якщо самостійно виготовити суміш не виходить, то можна придбати вже готовий грунт для декоративно-листяних квітів.

Ознаки хвороби квітки. Листя на кінчиках набуває коричневий колір і потім підсихає. Це велика ймовірність, на всі 99%, що причина в сухому повітрі. Це в основному трапляється взимку, коли в квартирах включається центральне опалення. В цей час квітку необхідно дуже часто обприскувати або ж поруч поставити посуд з водою. Це допоможе не тільки Рео, але і всім рослинам, які знаходяться поруч.

Краєчок листка стає бурим, сам листок скручується і з часом засихає від відсутньої вологи. Ще таке може статися від поливу холодною водою в зимовий період. Необхідно поливати лише теплою водою і тоді з квіткою буде повний порядок.

Якщо рослина сильно тягнеться вгору, листя стало мало, і воно рідко розташоване на стеблі, то, швидше за все, бракує освітлення. Інша причина такого стану квітки – це нестача поживних речовин.

При рясному освітленні строкате забарвлення листя згасає, смуги вздовж листка ледве видно. Треба терміново переставити квітку туди, де світла трохи менше. Стебла рослини набувають коричневий колір і робляться м'якими внаслідок надлишку вологи. Це найчастіше відбувається взимку. Щоб не втратити квітку зовсім, не дати її загинути, потрібно зрізати здорову частину і поставити у воду чи землю для вкорінення. Не варто боятися пересаджувати Рео взимку, якщо квітці загрожує небезпека, треба рятувати.

Ознайомившись з цими нескладними правилами можна з успіхом займатися вирощуванням такої прекрасної кімнатної квітки як Рео!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *