Ви можете ненавидіти свою роботу з різних причин. Можливо, ви втратили інтерес до того, чим займалися все життя, а може, і ніколи не були цим захоплені. Часом винне токсичне середовище: шкідливі колеги, самозакоханий начальник, який не цінує ваші старання і лише додає обов'язки. Але ви не можете звільнитися: вас утримує непогана зарплата, привабливий соцпакет або відсутність вакансій на ринку праці, інформує Ukr.Media.
Які б не були причини, поради психолога допоможуть вам зберегти позитивний настрій:
Визначте, чим конкретно ви незадоволені
Консультанти з кар'єри в один голос стверджують: коли їхні клієнти кажуть, що ненавидять роботу, в 9 випадках з 10 справа не в роботі. Справжня проблема, зазвичай, криється у родині. Це погані відносини або постійні сварки з чоловіком. Образи і роздратування відбивають будь-яке бажання працювати, а ви використовуєте роботу, щоб заповнити емоційну порожнечу.
Якщо причина не в особистих утрудненнях, розберіться, що конкретно розчаровує вас. Записуйте протягом тижня або місяця все, над чим ви працюєте: проєкти, доручення та зустрічі. Потім відсортуйте отриманий список за категоріями, залежно від того, наскільки ви задоволені результатом. Так ви визначите, які саме завдання або люди викликають ваше невдоволення.
Встановіть межі
Якщо ви вважаєте, що потрапили в токсичне середовище, встановіть обмеження і використовуйте емоційні «засоби захисту». Наприклад, визначте години, коли ви доступні, а коли ні. Якщо підозрюєте, що підлеглі саботують ваші розпорядження, просіть їх повторити те, що ви сказали, щоб переконатися, що вас правильно зрозуміли. Перерозподіліть робоче навантаження і не бійтеся говорити «ні», відмовляючись брати на себе чужі обов'язки.
Проведіть "детокс"
Постарайтеся не нити і не скаржитися на роботу хоча б протягом тижня. Не плачтеся в жилетку друзям, не розповідайте чоловікові, наскільки некомпетентні ваші начальники. Говорячи про те, як все жахливо, ви занурюєтеся в негатив і перестаєте помічати хороше, що вас оточує.
Уявіть, що ви на "випробувальному полігоні"
Чому ви можете навчитися на цій роботі? Які навички варто придбати або розвинути? Подумайте, в яких областях ви хотіли б розвиватися і використовуйте своє робоче місце в якості «творчої лабораторії». Наприклад, якщо ви хочете відточити навички комунікації, беріть участь в переговорах, пробуючи різні прийоми і техніки.
Пам'ятайте, що ваша робота — це не ви
Самооцінка не повинна залежати від того, якого успіху ви домоглися. Що ви за людина поза вашої професійної ролі? Які ваші цінності та сильні сторони? Що вас приваблює і надихає? Що для вас найважливіше? Виберіть п'ять слів, які найкраще описують вас. Попросіть близьких назвати три ваших головних якості.
Замініть "я повинен" на "я хочу"
Ви застрягли на нелюбимій роботі, оскільки відчуваєте, що "повинні" виправдати надії батьків або власні уявлення про успіх?
Вас привчили, що життя повинне слідувати суворому сценарію: вибрати професію, закінчити інститут, влаштуватися на роботу. Але життя рідко вкладається в схему. Ми змінюємося і змінюються наші пріоритети. Радійте новим можливостям і не бійтеся змінювати напрямок!
Джерело: ukr.media