У магазинах пуансетія завжди стоїть красива і ошатна — з червоним листям, воно і є головною прикрасою рослини. Якщо ви придбали або отримали в подарунок квітку цього року, для вас ніякої проблеми може не існувати. А ось ті, у кого пуансетія живе не першу зиму можуть зіткнутися з таким неприємним явищем: різдвяна квітка не хоче червоніти. Що в цьому випадку зробити і як змусити квітку стати новорічною, як в магазині?
До речі, багато хто, хто не розглядав пуансетію ближче, думають, що червоні — це квіти. Але це не так. Цвіте різдвяна квітка непоказними дрібними світлими квітками. А червоні — це саме листя. Воно змінює відтінок в певних умовах. Про них ми і поговоримо, інформує Ukr.Media.
Отже, чому не червоніє пуансетія і що зробити?
Перша і найголовніша причина — це неправильне освітлення. Пуансетія червоніє лише тоді, коли скорочується світловий день. В ідеалі він повинен становити не більше 10 годин. Весь інший час квітка повинна знаходитися в повній темряві. Тому ще восени потрібно починати накривати рослину паперовим пакетом або прибирати її в темне приміщення з 6-7 вечора і до ранку. Якщо не почали робити це восени, можна спробувати і зараз. З часом ви помітите, як листя почне набувати червоного відтінку.
Пуансетії також може не сподобатися занадто сухе повітря в приміщенні. Рослину потрібно регулярно обприскувати. В іншому разі листя буде починати сохнути і опадати. Червоніти в принципі буде нічому. Тому не забувайте її регулярно обприскувати.
Разом зі скороченням світлового дня пуансетії бажано забезпечити і знижену температуру повітря. Вона не любить задуху і спеку. Тому треба постаратися закрити квітку від жаркої батареї, при цьому не позбавляючи її достатку світла вдень.
Зараз не завадить дати пуансетії комплексну підгодівлю, щоб у неї були сили жити далі і цвісти. А навесні не забудьте обрізати квітку і прибрати її в прохолодне затемнене приміщення на період спокою.