Домашня пальма: правильний догляд

Якщо ви хочете влаштувати в своєму будинку зменшену версію джунглів, відмінним варіантом стане домашня пальма, а краще всього не одна. Вона невибаглива, росте довго і щасливо, багато уваги не потребує. Але не спокушайтеся — за рослинами все одно потрібен догляд. Який? Нижче ми перерахували основні правила догляду за пальмою. Читайте і застосовуйте на практиці, інформує Ukr.Media.

Ґрунт

Насамперед слід вибрати правильний ґрунт, тому що в противному випадку всі подальші зусилля будуть безглуздими. Відповідна земля — це пухка, пориста суміш. Підійде поєднання торфу та перліту (або вермикуліту) або подрібненої кори. Можна просто придбати ґрунт спеціально для вирощування пальм, там повинні бути потрібні компоненти. Торф'яна суміш з вермикулітом добре зберігає вологу. Пальми не дуже люблять пересідати (можуть рости в одному горщику більше 3 років), тому наповнення горщика продумайте заздалегідь.

Полив

Пальми не надто вибагливі до водного режиму, але все-таки краще стежити за їх поливом. Так вони будуть краще рости і зберігати свіжість. Рекомендують поливати рослину приблизно раз на тиждень, щоб ґрунт постійно залишався помірно вологим. Не можна допускати дуже сухої землі, особливо в літні місяці (це їх активний вегетаційний період). Взимку можна робити великі перерви в роздачі води. Декілька раз на місяць можна обприскувати рослину, щоб прибирати пил з листя і освіжати їх.

Взагалі, краще, якщо домашня пальма буде недополита, ніж затоплена. Надмірна вологість убивча для цих рослин. Якщо ви боїтеся помилитися з поливом, можете придбати спеціальний прилад для вимірювання вологості землі. А також перед посадкою для цих же цілей обов'язково помістіть на дно горщика шар дренажу (це може бути керамзит, галька тощо).

Світло і вологість

До світла пальми ставляться без особливих вимог. Правильніше буде сказати, що вони не переносять прямого сонця, тому краще розмістити свою рослину в тіньовому місці кімнати. Для господаря таку умову легше виконати, ніж постійно дбати про належне висвітлення свого «вихованця». Але і в повній темряві рослина теж не виживе, так що створюйте пальмі нейтральне світло.

Зокрема, потрібно звертати увагу на вологість в приміщенні. Кімната не повинна бути занадто сухою, уникайте використання кондиціонерів. Взимку тримайте пальму на відстані від батарей, камінів та інших обігрівальних приладів.

Добриво

Удобрюйте пальму кожні півтора-два місяці з ранньої весни до пізньої осені, щоб забезпечити рослині оптимальну кількість поживних речовин в період зростання. Можете придбати спеціальну підгодівлю для пальм і додати її в ґрунт.

Майте на увазі, коли вибираєте добриво, то пам'ятайте, що домашня пальма вкрай чутлива до хімічних підживлень. Їх використання принесе більше шкоди, ніж користі. Краще купуйте органічні суміші, або не підгодовуйте зовсім.

Шкідники

Павутинні кліщі — найпоширеніші шкідники кімнатних пальм. Щоб їх налякати, потрібно підтримувати високий рівень вологості повітря в місці розташування рослини. Якщо ви виявите якісь пошкодження листя рослини, відразу прийміть заходи. Замість хімічних пестицидів для шкідників кімнатних рослин, краще використовуйте масло німа. Змішайте його з водою і нанесіть на пальму — відмінно працює.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *