Як максимально корисно використати період тимчасового безробіття

Час пошуку роботи часто здається виснажливим і порожнім: попереду невизначеність, складно щось планувати, а дні стають безрадісно пустими. Розповімо, як пережити безробіття максимально продуктивно для себе і своєї кар'єри, інформує Ukr.Media.

Оцініть своє фінансове становище

Це перше, що варто зробити, коли зрозумієте, що зарплати найближчим часом можна не чекати. Порахуйте, скільки грошей у вас зараз і чи є способи здобути ще: наприклад, продати непотрібні речі або повернути собі позичені комусь гроші. Чи є люди, до яких ви можете звернутися по фінансову підтримку: батьки, інші родичі, близькі подруги.

Подумайте, на чому ви можете заощадити, від яких витратних звичок варто відмовитися на деякий час.

Оцінивши бюджет, ви зможете зрозуміти, скільки часу зможете комфортно прожити без роботи, і продумати план на випадок, якщо до кінця цього терміну знайти нове місце все ж таки не вдасться.

Перезавантажтесь

Перерва у кар'єрі — гарний привід відпочити, перезавантажитися і відновити сили. Згадайте, що на новій роботі відпустка трапиться не настільки швидко, а від вас буде потрібно чимало сил і старанності, щоб добре зарекомендувати себе і адаптуватися у незнайомому колективі.

Якщо фінанси дозволяють, вирушайте у подорож. Сприймайте це як спосіб повністю оновитися і почати інший етап у житті.

Немає грошей на роз'їзди — влаштуйте релакс вдома. Зробіть те, чим давно планували зайнятися, приведіть до ладу квартиру, виспіться, відвідайте родичів, і все це без думок про те, що завтра на роботу або тривоги за своє майбутнє. Встановіть конкретні терміни своєї відпустки, тоді зможете насолоджуватися нею без мук совісті.

Залишайтеся продуктивною

Під час пошуку роботи дуже важливо зберігати звичний ритм життя. Сон до обіду, ледаче лежання перед телевізором, відсутність справ швидко позбавляють мотивації і погано впливають на психічне здоров'я. Тому продовжуйте вставати за будильником, завжди заправляйте ліжко, доглядайте за собою, займайтеся спортом і будуйте плани на наступний день.

Займіться своїм здоров'ям

Ще один спосіб зробити перерву у кар'єрі продуктивною — подбати про себе. У робочий час люди часто відмовляють собі у лікарняних, не звертаються по допомогу або профілактичні огляди. Займіться своїм здоров'ям: це допоможе відчути себе краще фізично і психологічно, при цьому ви не будете думати, що даремно втрачаєте час.

Також можете спробувати впровадити у своє життя корисні звички, на які раніше не вистачало часу або мотивації.

Вчіться чомусь новому

Ще один аспект, який люди часто відкладають на потім через роботу — саморозвиток. Після звільнення від рутинних робочих завдань ви можете поглибити свої знання, отримати нові навички або відточити старі. Тим більше що зараз знайти навчальні курси на будь-яку тему можна не виходячи з домівки. Пріоритет на саморозвиток під час перерви у кар'єрі допоможе надихнутися на професійне зростання і розвиток, побачити нові можливості і впевненіше почуватися перед потенційними роботодавцями.

Не замикайтеся

Залишившись без роботи, людина часто потрапляє в ізоляцію: немає колег, з якими бачилися щодня, рідні та друзі розходяться по своїх роботах. Крім того, оточуючі часто тиснуть на людину, що опинилася у невизначеному становищі, розпитуваннями про плани на майбутнє, успіхи у пошуках і співчутливими коментарями.

Проте відмовлятися від спілкування з людьми не варто. Відсутність регулярного соціального контакту погано позначається на психічному здоров'ї, замкнутість може увійти у звичку, тож буде складніше адаптуватися до колективу на новій роботі. До того ж товариші можуть підказати ідеї для пошуку, особливо якщо вони є близькими до вашого професійного середовища.

Шукайте активно

Після відміряної собі відпустки варто розпочати активний пошук роботи. Оновіть резюме і регулярно переглядайте вакансії. Це має стати однією зі справ у вашому графіку. Не бійтеся відгукуватися на кілька оголошень відразу, порівнювати, їздити по співбесідах, а не чекати на відповідь від одного роботодавця. У період безробіття людина почувається особливо вразливою, бажання якомога швидше знайти роботу і повернутися у звичний ритм може підштовхнути до необачних рішень. Не давайте невпевненості і тривожності перемогти вас та не погоджуйтеся на першу-ліпшу вакансію.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *