Яка різниця між такими природними явищами як “серпанок”, “туман”, “імла” та “дим”?

Іноді в даних про погоду можна побачити різні терміни — «серпанок», «туман», «імла», «дим». Давайте розберемося, що вони означають, інформує Ukr.Media.

Туман і серпанок — це явища, що виникають в результаті конденсації водяної пари біля земної поверхні. Через розсіювання світла у далеких об'єктів зменшуються контраст і відмінності в кольорі.

Туман — помутніння атмосфери до значень видимості менш як 1 кілометр зваженими в повітрі найдрібнішими краплями або кристалами.

Серпанок — слабке помутніння атмосфери зваженими в повітрі найдрібнішими частинками вологи. На відміну від туману дальність видимості — більше 1 кілометра.

Якщо видимість погіршується не із-за частинок вологи (крапель або кристалів), то це явище носить іншу назву — імла.

Імла — скаламучення атмосфери зваженими в повітрі частинками з пилу, диму і гару. Імлу часто називають сухим серпанком, оскільки вона призводить до такого ж погіршення видимості, але при цьому супроводжується зниженою вологістю повітря (менше 50 %).

Імла найчастіше спостерігається при великих лісових і торф'яних пожежах, а також при виносах запиленого повітря з пустель. Імла над містами є різновидом смогу і пов'язана із забрудненням повітря автомобілями і промисловими підприємствами при стійкій антициклональній погоді.

Дим — погіршення видимості продуктами горіння в результаті природних пожеж, промислових викидів і вулканічних вивержень. При сильному задимленні видимість може бути сильно погіршена. В повітрі може відчуватися стійкий запах гару.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *