З початку великої війни IFC вклала в українську економіку $400 млн та вперше розглядає інвестиції в енергетику

International Finance Corporation (IFC) інвестувала в український приватний сектор з початку повномасштабної війни $400 млн. Про це розповіла голова представництва фінкорпорації в Україні Олена Волошина на Форумі «Енергія Бізнесу» від Forbes.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

 • З 24 лютого 2022 року IFC інвестувала в український приватний сектор $400 млн, в основному – за рахунок самої фінансової корпорації.
 • Одна з перших інвестицій з початку повномасштабної війни – в ОККО, потім – «Нива Переяславщини». З останнього – IFC інвестувала у третій фонд Horizon, а також надала гарантії для банка ОТP, пояснила Волошина.
 • За її словами, IFC не інвестувала в енергетику через непрозорість ринку, монополізацію та постійні зміни правил та політик, тарифну політику тощо.
 • Зараз IFC розглядає варіанти інвестицій у відновлювану енергетику, видобування і зберігання, сказала Волошина.
 • Рада директорів IFC у грудні затвердила платформу на $2 млрд, де половина – кошти фінансової корпорації, щодо решти йдуть перемовини із донорами. «Нас підтримує уряд Великої Британії саме щодо фінансування проєктів в енергетиці», – пояснила Волошина.
 • IFC підписала угоду з норвезькою компанією Scatec про постачання Україні мобільних панелей та батарей. Подібний проєкт вже реалізували в Африці.
 • Також IFC взяла на себе функцію стратегічного радника українського уряду з питань залучення приватного сектору.

Ключова цитата

«Грошей усіх міжнародних організацій для України буде недостатньо, тому що потреба – більше $400 млрд, за оцінкою Світового банку. За IFC аналітикою, компанія може профінансувати 20% цих потреб. Якщо Україна просунеться у втілення ринкових реформ, ця цифра може бути удвічі більшою», – сказала Олена Волошина.

Контекст

3 січня премʼєр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду повідомив, що збитки, завдані Україні внаслідок війни, перевищують $700 млрд. У лютому Шмигаль повідомив в інтервʼю Forbes, що в України наразі є понад 150 млрд грн, які ринок може освоїти для відновлення житла та критичної інфраструктури. У межах програми швидкого відновлення пріоритетними є відновлення енергомереж, розмінування, відбудова житла й критичної інфраструктури, а також підтримки бізнесу.

У березні Світовий банк збільшив оцінку потреб України на відновлення та реконструкцію до $411 млрд. Ця цифра у 2,6 раза перевищує очікуваний ВВП України у 2022 році.

За даними обласних військових адміністрацій, на початок травня цього року зруйновано або пошкоджено майже 18 500 багатоповерхових житлових будинків і понад 142 000 приватних садиб.

Форум «Енергія бізнесу» проходив 26 вересня 2023 року в Києві. Forbes збирав регуляторів і лідерів бізнесу, аби обговорити проблеми та знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою.
 • Генеральні партнери:

  Група Нафтогаз. Ми створюємо майбутнє сьогодні.

  ДТЕК — сміливі нести світло.

  «Федерація роботодавців нафтогазової галузі» — найбільше об’єднання нафтогазових підприємств України. 

 • Партнери:

  The Singleton — віскі з виразним характером та глибоким смаком.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *