Уряд позбавив правоохоронців права втручатися в митний контроль товарів

Кабмін виключив пункт 14 із Вичерпного переліку підстав, за наявності яких митним органом може проводитися огляд (переогляд) товарів, яким передбачалася можливість надання правоохоронцями обов’язкових до виконання доручень на проведення огляду. Відповідне розпорядження уряду ухвалене 19 вересня, повідомив народний депутат, голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • «Урядом поставлено крапку в можливості правоохоронців втручатися у процес здійснення митного контролю товарів шляхом направлення доручень митникам щодо здійснення митного огляду товарів та залучення їх до таких оглядів», – зазначив Гетманцев.
  • Голова профільного комітету попросив бізнес інформувати його особисто або комітет про випадки ігнорування правоохоронцями цього рішення уряду або втручання в процес митного оформлення.
  • «Нагадую митникам про відсутність підстав для прийняття будь-яких листів від правоохоронців щодо їх участі в митних процедурах або впливу на них», – наголосив Гетманцев.

Контекст

Раніше офіс бізнес-омбудсмена заявляв, що однією з проблем взаємодії бізнесу з митницею є допуск правоохоронців до товарів декларантів, їхнього перевантаження, розпакування тощо.

Дотепер правоохоронці могли звертатися до митників з листами й просити їх провести певні дії або утриматися від цього, призупинити розмитнення. Своєю чергою митники сприймали такі листи-клопотання від правоохоронців як обовʼязкові до виконання. Здебільшого такий митний догляд затримується на доволі значний проміжок часу, особливо це проблематично з товарами, які швидко псуються.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *