Українці досі користуються російськими фінансовими застосунками. Їхня частка становить 50%

Російські застосунки досі працюють у телефонах українських користувачів, повідомив співзасновник Netpeak Group Артем Бородатюк. Більше 50% всіх встановлень в Україні припадає на застосунки, що розробили на Росії.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Зокрема, команди Saldo Apps та ASObot нарахували 16 популярних в Україні облікових застосунків, які мають російських розробників. 
  • З 1 березня 2022-го по 31 липня 2023 року українці завантажили ці застосунки 700 000 разів і сплатили за користування ними $250 000.
  • Хоча динаміка частки завантажень за 1,5 роки зменшилася, але тримається близько 50%, додав Бородатюк.
  • У Netpeak зазначають, що використання російських фінансових застосунків забезпечує фінансову допомогу ворогу.
  • Також це може завдати потенційної шкоди захисникам. «Застосунки отримують доступ до ваших індивідуальних даних та за законом 152-ФЗ «Про персональні дані» можуть передавати їх ФСБ», – пояснює Бородатюк.
  • Щонайменше п’ять популярних серед українців російських фінансових додатків запитують доступ до геолокації. Ці застосунки несуть загрозу і банківським рахункам. Наприклад, додаток Zenmoney бере в українців логін і пароль до Приват24.

Українці досі користуються російськими фінансовими застосунками. Їхня частка становить 50% /Фото 1

Інфографіка: Saldo Apps та ASObot

Контекст

У листопаді минулого року український бізнес був занепокоєний використанням російських мобільних застосунків для навігації. За інформацією компаній-членів ЄБА, близько 15% водіїв служб таксі та приватних авто використовують мобільні застосунки, які опосередковано підконтрольні уряду РФ, наприклад, «2GIS» та «Яндeкс.Карти і Навігатор». 

Асоціація звернулася з листом до секретаря Ради Безпеки та Оборони України Олексія Данілова з проханням звернути увагу на ситуацію.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *