Україна запровадила верифікацію експорту зерна до пʼяти країн-сусідів

Україна розробила процедуру верифікації експорту чотирьох агрокультур відповідно до рішення Єврокомісії та очікує відповідей від чотирьох країн-сусідів. Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Сольський під час зустрічі міністрів сільського господарства країн Вишеградської групи (Польщі, Чехії, Словаччини й Угорщини).

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Україна запровадила внутрішню процедуру верифікації експорту чотирьох культур – кукурудзи, ріпаку, соняшнику, пшениці – до пʼяти країн ЄС. 
  • Міністр пояснив, що ця процедура передбачає видачу ліцензії від українського уряду протягом 30 днів з дня отримання заявки на експорт. 
  • «Відповідна постанова уряду вже прийнята, а тому експорт до пʼяти країн без їхнього погодження вже не відбувається. Протягом цих 30 днів Україна інформує Єврокомісію та відповідну країну про отримання заявки на експорт», – наголосив Сольський.
  • Він вважає, що механізм, коли експорт без погодження від країни-сусіда не відбувається, є максимально конструктивним і зрозумілим й враховує інтереси усіх сторін. 
  • Сольський також зазначив, що Україна надіслала країнам-сусідам пропозиції, як саме діятиме такий механізм, і очікує відповідей та можливих варіантів рішень. Наразі офіційна відповідь надійшла від Румунії.

Контекст

15 вересня Єврокомісія оголосила, що не продовжуватиме обмеження на імпорт сільгосппродукції з України після 15 вересня. Водночас Польща, Словаччина та Угорщина оголосили про односторонні обмеження на імпорт українського зерна. Словацька заборона імпорту українського зерна впроваджена до кінця року.

Мінекономіки повідомило, що Україна подала позов до СОТ проти Польщі, Словаччини й Угорщини через заборону ввезення агропродукції.

Згідно з запропонованим планом, Україна контролюватиме та регулюватиме експорт, погоджуючи з Єврокомісією й країнами-імпортерами необхідний перелік і обсяг аграрної продукції з чотирьох культур. Країни-сусіди, своєю чергою, визначають, чи готові приймати ці культури, коли і в яких обсягах, повідомляло Мінагрополітики.

Лише після цього Україна видаватиме дозволи вітчизняним підприємствам на експорт тієї чи іншої продукції. Тобто Україна контролює свій експорт і погоджує його з країнами-приймачами.

Уряд України 19 вересня схвалив нову процедуру експорту певних видів продукції до окремих держав – членів ЄС. У ній передбачено, що чотири культури (кукурудза, ріпак, соняшник, пшениця), які йдуть у режимі експорту до пʼяти держав, мають отримати ліцензію Мінекономіки за погодженням з Мінагрополітики. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *