Єврокомісія не продовжила заборону на імпорт українського зерна

Європейська комісія з 15 вересня не продовжує заборону на українські зернові для Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини, йдеться у повідомленні ЄК. Чинні обмеження закінчуються сьогодні.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • У Брюсселі повідомили, що завдяки роботі координаційної платформи та тимчасовим обмеженням, запровадженим 2 травня, «ринкові спотворення у пʼяти державах-членах, що межують з Україною, зникли».
  • «Конструктивний настрій усіх учасників платформи допоміг вирішити конкретні проблеми та забезпечив потік і навіть зростання експорту до третіх країн за межами ЄС», – сказано у повідомленні.
  • У Єврокомісії додали, що Україна погодилася запровадити будь-які правові заходи (включаючи, наприклад, з системи експортного ліцензування) протягом 30 днів.
  • Україна має вжити з 16 вересня ефективних заходів щодо контролю за експортом 4 груп товарів, щоб запобігти будь-яким ринковим спотворенням у сусідніх державах-членах ЄС. Україна представить План дій не пізніше кінця робочого дня у понеділок, 18 вересня.
  • Зазначається, що Єврокомісія та Україна слідкуватимуть за ситуацією через координаційну платформу.
  • «Європейська комісія утримуватиметься від запровадження будь-яких обмежень доти, доки ефективні заходи з боку України діють та повністю працюють», – додали у ЄК.

Контекст

Починаючи з 15 квітня Польща, Угорщина, Словаччина та Болгарія по черзі заборонили імпорт агропродукції з України. Єврокомісія обіцяла новий пакет підтримки аграріїв загальною вартістю €100 млн й активацію надзвичайних захисних заходів відповідно до чинного регламенту про автономні торговельні заходи для пшениці, ріпаку, соняшнику та кукурудзи, імпорт яких з України тимчасово заборонений.

Єврокомісія з 2 травня до 5 червня цього року заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику українського походження до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії й Словаччини.

Згодом ЄС продовжив до 15 вересня запобіжні заходи щодо імпорту українського зерна до п’яти країн ЄС. НБУ підрахував, що проблеми «зернового коридору» та обмеження імпорту агропродукції сусідніми країнами можуть коштувати Україні до $800 млн на місяць.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *