У «Метінвесті» прокоментували деблокаду українських портів

У серпні три кораблі з продукцією українських металургів уперше від початку великої війни вийшли із заблокованих Росією українських портів, повідомила пресслужба групи «Метінвест». Це крок для відновлення морського експорту всіх українських товарів, йдеться у пресрелізі.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • З портів Одеси та «Південний» вийшли судна Primus, Anna Tereza та Ocean Courtesy, які було заблоковано в українських портах із 24 лютого 2022 року. Ці судна стали, відповідно, другим, третім та четвертим кораблями, яким вдалося вийти з українських портів після припинення дії «зернової угоди».
  • На борту деблокованих суден – продукція українських металургів та гірників, яку виготовили ще до початку великої війни: понад 76 000 т металопрокату виробництва комбінатів «Азовсталь», «Запоріжсталь», «Каметсталь» та «АрселорМіттал Кривий Ріг», а також 172 000 т залізорудного концентрату, виробленого на ГЗК групи «Метінвест». 
  • Український метал та залізорудний концентрат прямують до закордонних покупців, які оплатили продукцію ще до початку російської агресії, зазначили в «Метінвесті».
  • «Прорив морської блокади кораблями з українською сталлю – це історична мить, перший крок до повного розблокування морського експорту для всієї номенклатури української продукції: добрив, металу, руди, продовольства, труб, обладнання тощо. А значить, і до прискореного відновлення економіки України», – прокоментував подію керівник проєктного офісу гендиректора групи «Метінвест» Олександр Водовіз.

Контекст

Згідно з навігаційним дорученням ВМС ЗСУ №6, тимчасові маршрути руху цивільних суден до/з чорноморських морських портів України почали діяти з 8 серпня 2023 року. 

Україна запропонувала цей маршрут у своєму зверненні до Міжнародної морської організації (IMO). 

Рада ІМО визнає міжнародне право України на вільне торговельне судноплавство та закликала РФ припинити будь-які погрози й дотримуватися міжнародних конвенцій.

Коридор першочергово використовується для евакуації суден, які перебували в українських портах «Чорноморськ», «Одеса» та «Південний» на момент повномасштабного вторгнення РФ.

Таким чином з 15 серпня тимчасовим коридором скористалося вже чотири судна. Першими цей шлях пройшов контейнеровоз Joseph Schulte 16 серпня.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *