У Конгресі схвалили виділення Україні $300 млн

Палата представників Конгресу США ввечері 28 вересня схвалила виділення $300 млн на підтримку України, пише Politico. Ця сума вилучена з проєкту оборонного бюджету США, тому за виділення допомоги голосували окремо.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Крім того, палата представників ухвалила законопроєкт про витрати на оборону на суму $826 млрд. 
  • Попри те, що схвалено обидва законопроєкти, ця ситуація викликала звинувачення з боку демократів, які попереджали, що Кремль може представити це як відмову Конгресу від України.
  • «Росіяни добре знаються на пропаганді. Це буде розіграно як те, що Америка відмовляється від своїх зобов’язань щодо України», – сказав Адам Сміт, демократ, член палати збройних сил.

Контекст

Фінансова допомога на $300 млн не пов’язана з додатковим фінансуванням у розмірі $24 млрд для України, яке Білий дім запросив у серпні. Ця ініціатива так само викликала спротив ультраправих республіканців.

Раніше у Сенаті точилися суперечки щодо того, чи варто включати у проєкт кошти для України, щоб скептичні до підтримки України республіканці у Палаті представників з цієї причини не відхилили його, тоді як часу на ухвалення закону й уникнення зупинки роботи уряду вкрай мало.

27 вересня Сенат США прийняв до розгляду двопартійний проєкт для додаткового фінансування на функціонування уряду після завершення місяця, у ньому передбачені майже $6 млрд для України. Проєкт має на меті запобігти призупиненню роботи уряду, так званому шатдауну з 1 жовтня.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *