У «Дії» зʼявилася нова облігація «Євпаторія»

У застосунку «Дія» стали доступні облігації під назвою «Євпаторія», повідомляє Міністерство фінансів. Середня ставка дохідності на первинних аукціонах за цими облігаціями встановлена на рівні 18,31%, а погашення за ними відбудеться 18 червня 2025 року.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Також у «Дії» є можливість реінвестувати отримані від погашених військових облігацій кошти в нові облігації «Євпаторія».
  • За даними Мінфіну, на сьогодні майже 2 млн облігацій придбано саме через застосунок «Дія». Вкладники вже інвестують свої кошти в деокупацію Донецька, Луганська, Маріуполя, Херсона, Нової Каховки, Енергодара, Бердянська, Севастополя, Мелітополя, а також АР Крим, а відтепер – Євпаторії.
  • У 2023 році завдяки військовим облігаціям до державного бюджету Мінфін залучив на суму понад 165 млрд грн.

Контекст

Після початку великої війни Мінфін розпочав випуск військових облігацій. З жовтня 2022 року військові облігації можна придбати через «Дію». Вартість облігації – від 900 грн, обмежень на кількість немає. 

Облігації в «Дії» мають назви українських міст – Ялта, Севастополь, Донецьк, Маріуполь, Мелітополь, Енергодар, Луганськ, Горлівка, Бердянськ, які наразі тимчасово окуповані Росією.

За даними Мінцифри на кінець травня, користувачі «Дії» придбали облігацій на понад 1 млрд грн і вже отримали 6,6 млн грн виплат. Ще мільйони гривень українці одержать після закінчення терміну вкладу. Найпопулярнішою облігацією серед українців є Донецьк, яку купили 220 000 разів. На початку червня у «Дії» зʼявилася облігація – «Сімферополь» з відсотковою ставкою 19,5%.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *