Верховна Рада проголосувала за відновлення декларування з урахуванням пропозицій Зеленського

Верховна Рада схвалила вето президента України та виправила закон про відновлення електронного декларування. Про це повідомив народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Законопроєкт 9587-Д щодо обовʼязкового декларування статків державних посадовців з урахуванням пропозицій президента підтримав 341 нардеп: «Слуга народу» – 214,
  • «Європейська солідарність» – 22, «Батьківщина» – 13, «Платформа за життя та мир» – 18, «За майбутнє» – 11, «Голос» – 18, «Довіра» – 17, «Відновлення України» – 12, позафракційні – 16.
  • Железняк зазначив, що зміни передбачають одразу відкриття декларацій. 

Контекст

5 вересня Верховна Рада повернула обовʼязкове декларування статків державних посадовців. До останнього фінальна редакція законопроєкту №9534 була невизначеною: у парламенті точилися дискусії про те, чи варто робити реєстр декларацій публічним, як і було до повномасштабної війни.

Днем раніше антикорупційний комітет ВР підтримав поновлення декларування у закритому для громадськості форматі. Аналогічне рішення ухвалено й на засіданні голів фракцій, розповідає заступник голови антикорупційного комітету Ярослав Юрчишин.  

Шанс відкрити реєстр був перед самим голосуванням у залі парламенту, однак відповідна поправка до закону набрала лише 199 голосів нардепів при необхідних 226.

6 вересня Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) звернулося до Зеленського з проханням накласти вето на законопроєкт 9587-Д щодо обовʼязкового декларування статків державних посадовців.

12 вересня президент Володимир Зеленський ветував законопроєкт 9587. За словами президента, декларації мають бути відкритими одразу. «Уже зараз реєстр треба відкривати. Власне, із цією головною правкою закон має бути проголосований. Бажано швидко», – додав Зеленський. Більше про це читайте в редакційному матеріалі Forbes.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *