Veon завершує угоду з продажу активів в Росії

Нідерландський холдинг Veon (власник «Київстару») погодив з менеджментом «Вимпелкому» зміни у договорі купівлі-продажу своїх російських активів, йдеться у повідомленні холдингу. Veon очікує, що угода буде закрита до 13 жовтня.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Зміни у договорі стосуються розрахунків. Сторони уточнили, що угода оплачується через передачу на баланс структури Veon євробондів холдингу, придбаних «Вимпелкомом» у російських інвесторів. Ця структура володітиме облігаціями до їх анулювання або погашення.
  • Регулятори США та інших країн погодили передачу приблизно 95% таких облігацій Veon Holdings. Решту облігацій Veon Holdings переведуть, як тільки буде отримано схвалення регулюючих органів, що може статися після закриття угоди, йдеться у повідомленні.
  • Veon очікує, що всі формальності, необхідні для закриття угоди з продажу, будуть завершені до 13 жовтня – закінчення терміну погашення облігацій Veon Holding, випущених у жовтні 2023 року.

Ключова цитата

«Я задоволений прогресом, якого ми досягли у нашому виході з Росії, попри складність угоди. Наша стратегія виходу є оптимальним рішенням для всіх наших зацікавлених сторін – наших клієнтів, співробітників, кредиторів та інвесторів у всьому світ», – прокоментував генеральний директор VEON Group Каан Терзіоглу.

Контекст

Veon була заснована в Москві у 1992 році як «Вимпелком» (бренд «Білайн»), один із перших операторів стільникового звʼязку в країні. На сьогодні це голландська телекомунікаційна компанія, яка обслуговує понад 220 млн клієнтів у восьми країнах. 25% Veon належить Letterone Holdings Михайла Фрідмана та Петра Авена. В Україні група представлена мобільним оператором «Київстар».

На початку серпня минулого року Veon заявила, що заморозить розвиток мережі в РФ через санкції, а за її межами веде переговори про продаж вишок.

За оцінкою Veon, за підсумками другого кварталу 2022 року, на Росію припадало більше половини доходу холдингу – понад $1 млрд.

На початку листопада 2022 року Veon вирішив продати свій російський бізнес – мобільний оператор «Вимпелком». А наприкінці місяця топменеджери російського телеком-оператора підписали угоду про викуп 100% компанії у Veon.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *