Велика Британія припинила розслідування стосовно російського мільярдера Фрідмана

Національне агентство злочинів (NCA) припинило розслідування ймовірного обходу санкцій російським мільярдером Михайлом Фрідманом, пише Bloomberg. Наприкінці минулого року у його лондонському будинку пройшли обшуки.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • «NCA може підтвердити, що не буде робити жодних подальших дій проти Михайла Фрідмана на підставі ордера, виписаного в Атлон-Хаусі в грудні 2022 року», – заявив представник агентства.
  • Розслідування продовжується стосовно повʼязаних підозрюваних, які підпадають під більшу кримінальну справу.
  • Велика Британія та Європейський Союз запровадили санкції проти Фрідмана та його партнерів невдовзі після того, як Росія вторглася в Україну, заморозивши його активи. Він залишився у Лондон. США запровадили проти нього санкції минулого місяця.
  • Британське агентство вело розслідування щодо Фрідмана через ймовірну виплату кредиту з Альфа-банку його виконавчому помічнику, перш ніж на нього було накладено санкції. Він уже визнав, що ордер на обшук містить «технічні помилки».
  • На судовому слуханні у липні Фрідман заявив, що обшуки були незаконними і засновані на «компроматі».

Контекст

28 лютого 2022 року ЄС застосував санкції до російських бізнесменів, акціонерів Альфа-Банку Михайла Фрідмана та Петра Авена. Їм належало 32,86% та 12,4% відповідно, за даними НБУ на 1 січня 2022 року. 20 жовтня президент Володимир Зеленський затвердив санкції проти Фрідмана та ще понад 2500 фізосіб та понад 1300 компаній.

Фрідман був одним із найбагатших людей Великої Британії, поки західні санкції через війну в Україні не заморозили його активи.

Він живе в Athlone House, своєму особняку в Хайгейті на півночі Лондона, і подав судовий позов проти санкцій Великої Британії та ЄС. За словами близьких до нього людей, Фрідман, який хоче залишитися у Великій Британії, вважає, що звинувачення є спробою змусити його повернутися до Росії. Відповідно до санкцій витрати Фрідмана обмежені допомогою у розмірі близько 2000 фунтів стерлінгів на місяць.

У квітні 2023 року, через чотири місяці після арешту Фрідмана у його лондонському особняку, Велика Британія припинила розслідувати два з трьох початкових звинувачень проти російського бізнесмена. Агентство припинило розслідування за підозрою у змові з метою обману міністерства внутрішніх справ та змові з метою надання неправдивих свідчень. За словами джерел, агентство продовжило розслідувати ймовірні злочини, повʼязані з відмиванням грошей.

Водночас в Україні СБУ повідомила Фрідману про підозру у причетності до фінансування війни. Слідство заявляє, що з початку великої війни Михайло Фрідман «влив» близько 2 млрд рублів у декілька військових заводів країни-агресора. Серед них – Тульський патронний завод, який виробляє набої, а також Уральський оптико-механічний завод імені Яламова, де виробляють високотехнологічне обладнання для бойових літаків і вертольотів РФ.

Для фінансування бізнесмен використовує активи підконтрольного йому російського фінансово-інвестиційного консорціуму «Альфа-Груп», стверджують у СБУ.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *