Вартість знищеного у Криму десантного корабля «Мінськ» – $110 млн. Розрахунки Forbes

У ніч на середу, 13 вересня, у Севастополі пролунали вибухи, окупаційна влада повідомила про пожежу на судноремонтному заводі в районі Кілен-балки. Згодом у соцмережах зʼявилися фото із знищеним російським десантним кораблем «Мінськ». За оцінкою Forbes Ukraine, його вартість може становити $110 млн.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • У своїх розрахунках Forbes врахував факт, що простіший ВДК «Саратов», який був збудований у 1964 році, був оцінений у $75 млн, водночас «Мінськ» трохи більший і на 10 років новіший.

Вартість знищеного у Криму десантного корабля «Мінськ» – $110 млн. Розрахунки Forbes /Фото 1

ВДК «Мінськ», фото з відкритих джерел

  • У 2012 році в Росії побудували новий ВДК «Іван Грен», який по фізичних параметрах на 10-20% більший за Мінськ, та на 30 років молодший. Вартість «Івана Грена» – $160 млн.
  • Обслуговування «Мінську» коштує $17 млн на рік. І по кораблях де відома ціна, відношення ціни річного обслуговування до ціни корабля – близько 10, але це стосується більш нових та західних кораблів, і вони відповідно дорожчі.
  • Тож, за розрахунками Forbes Ukraine, вартість ВДК «Мінськ» може становити $110 млн.

Вартість знищеного у Криму десантного корабля «Мінськ» – $110 млн. Розрахунки Forbes /Фото 2

Фото із соцмереж

Контекст

Під час нічної атаки на Севастопольський морський завод у тимчасово окупованому Криму було пошкоджено два судна – великий десантний корабель і підводний човен, повідомив представник Головного управління розвідки Андрій Юсов, пише «Інтерфакс-Україна».

За даними британського Sky News, під час нічної атаки використовувалися британські крилаті ракети Storm Shadow.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *