В Україні знову росте попит на стійкий до блекаутів домашній інтернет

Під час минулорічних російських обстрілів енергетичної інфраструктури попит на стійкий до відключень електрики інтернет із технологією GPON у провайдера Vega зріс у 5–10 разів. За першу половину 2023-го провайдер на 25% перевищив найамбітніші плани. Про це в інтерв’ю Forbes сказала CEO Vodafone Ольга Устинова. 

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • На вересень 2023-го 70% мережі Vega переключено на технологію GPON – пасивну швидкісну оптичну мережу, що менше залежить від стабільного електроживлення. 
  • Попит на підключення гігабітного інтернету Vega під час минулорічних блекаутів зріс у 5-10 разів. «З літа (2023-го. – Ред.) попит більш-менш стабілізувався, але у вересні кількість заявок знову почала зростати», – каже Устинова. Наразі попит на GPON більший приблизно у 1,5 раза.
  • Більшість абонентів – це ті, хто шукає альтернативу провайдерам, що працюють на старіших технологіях. «Зараз багато хто робить бекапи – підключають одразу кількох провайдерів, щоб мати резерв», – додала Устинова. 
  • За перші шість місяців 2023-го кількість нових абонентів Vega на 25% перевищила плани Vodafone. 
  • Великий попит на GPON очікується вже в жовтні, прогнозує Устинова. 

Контекст

Vodafone купив інтернет-провайдера Vega Ріната Ахметова у 2021-му. Збиткова компанія з 512 млн грн виторгу коштувала $15 млн, стало відомо з фінансової звітності покупця. «Коли ми купили компанію, вона була не дуже великою. Тож ми проінвестували в її розвиток», – сказала Устинова. 

Стратегія Vodafone – отримати частку на ринку фіксованого інтернету, не будуючи мережу з нуля. 

У серпні 2023-го компанія придбала провайдера «Фрінет» за 746 млн грн, йдеться у фінансовому звіті мобільного оператора. «Vodafone Україна» придбала 90,60% у статутному капіталі ТОВ «Фрінет». 

Повну версію розмови читайте тут.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *