В Україні відкрили доступ до реєстру корупціонерів

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) відкрило доступ до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або повʼязані з корупцією правопорушення. Про це йдеться у повідомленні пресслужби НАЗК.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • З початком великої війни державним органам, в тому числі й НАЗК, довелося обмежити доступ до низки реєстрів, зокрема до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, йдеться в повідомленні. 
  • Водночас в НАЗК зазначили, що зараз існує значний суспільний інтерес до відкриття даних цього реєстру.
  • «Відсутність доступу до такої інформації значно ускладнює діяльність державних органів та інших організацій, зокрема при призначенні претендентів на відповідні посади, здійсненні публічних закупівель та інших правочинів тощо», – заявили в НАЗК.

НАЗК відкрило реєстр корупціонерів з огляду на «значний суспільний інтерес» /Фото 1

  • В агентстві також додали, що Міноборони повідомило про відсутність ризиків у разі відновлення доступу до реєстру, однак за умови, що не відображатимуться відомості про місце роботи, а також посади на час вчинення особою корупційного або повʼязаного з корупцією правопорушення.
  • Голова НАЗК Олександр Новіков зазначив, що відкриті дані реєстру є потужним інструментом антикорупції.
  • «Відкриття даних Реєстру осіб, які вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення, свідчить, що з урахуванням безпекових аспектів можуть бути відкриті й дані Реєстру декларацій», – сказав Новіков.

Контекст

Реєстр корупціонерів – портал, де міститься інформація про всіх фізичних та юридичних осіб, які вчинили корупційні правопорушення. НАЗК адмініструє цей реєстр з лютого 2019 року.

Переглянути Реєстр осіб, які вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення, можна за посиланням.

У реєстрі можна отримати довідку про наявність або відсутність відомостей про себе та про юридичну особу, до якої застосовано заходи кримінально-правового характеру за корупційне правопорушення.

НАЗК очікує ухвалення Верховною Радою в цілому законопроєкту №9534, який відновлює електронне декларування статків посадовців, призупинене у зв’язку з запровадженням воєнного стану, та має врегулювати питання публічного доступу до даних Реєстру декларацій.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *