Тривають обшуки в «Укренерго»: Що відбувається?

У головному офісі «Укренерго» 21 вересня Генеральна прокуратура другий день проводить обшуки. Обсяг документів значний, їх неможливо зібрати за один робочий день, повідомила Forbes пресслужба держкомпанії.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Представники Офісу генпрокурора запитують перелік документів, зазначений в ухвалі суду на проведення обшуку.
  • Обсяг документів значний, їх не можна зібрати за один робочий день, зазначає пресслужба «Укренерго».
  • Компанія надає документи добровільно. Процес можна було б прискорити, якби «Укренерго» завчасно отримало ухвалу суду про тимчасовий доступ до документів, додали в компанії.
  • «Сьогодні є пошкодження внаслідок російських ракетних обстрілів, але ми змушені концентрувати свої зусилля не лише на усуненні наслідків ударів і підготовці до опалювального сезону», – йдеться у повідомленні «Укренерго». 

Контекст

Співробітники Офісу генпрокурора 20 вересня прийшли вилучити з архівів держкомпанії «Укренерго» тисячі сторінок тендерної документації та договорів із десятком компаній за 2019–2023 роки.

Обшук дозволено ухвалою Печерського суду. Генпрокуратура може підозрювати керівництво «Укренерго» в укладанні договорів, які завдали збитків державі. Можливе покарання – позбавлення волі на строк від трьох до шести років зі штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів. Або позбавлення волі на строк від семи до 12 років із конфіскацією майна.

З переліку документів, які зацікавили правоохоронців, деякі контракти були предметом перевірки Державної аудиторської служби, йдеться в повідомленні «Укренерго». Державний аудит «Укренерго» завершився в березні 2023-го. Цього ж місяця прокуратурою було відкрито кримінальне провадження. 

За 2018–2022 роки Держаудитслужба нарахувала 68 млрд грн претензій до «Укренерго», свідчить вижимка зі звіту, яка є у розпорядженні Forbes.

«Укренерго» оскаржує результати аудиту в суді, оскільки вважає їх упередженими та непрофесійними, а деякі прямо суперечать законодавству, йдеться в повідомленні компанії.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *